Były szef Akademii Lecha Poznań został dyrektorem sportowym w II lidze

Marek Śledź, który od 2007 roku przez osiem lat z krótką przerwą odpowiadał za szkolenie młodzieży w Lechu Poznań, został właśnie dyrektorem sportowym Radomiaka Radom oraz dyrektorem tworzonej właśnie szkółki piłkarskiej tego klubu.

- Bardzo cieszę się z transferu Marka Śledzia do Radomiaka. Będzie on nadzorował projekt Akademii Radomiaka, która jest jednym z naszych priorytetów, jeśli chodzi o funkcjonowaniu klubu. Akademia będzie jego integralną częścią. Marek Śledź będzie pełnił także drugą bardzo ważną funkcję w klubie, czyli funkcję dyrektora sportowego - mówi na oficjalnej stronie Radomiaka prezes Sławomir Stempniewski. Popularny "pan Sławek", ekspert sędziowski stacji nc+, jest szefem klubu z Radomia od końca lipca tego roku.

57-letni Marek Śledź wraca właśnie do klubu, w którym grał w piłkę w wieku juniorskim. Wielkim piłkarzem nie został, ale dość szybko stał się jednym z lepszych fachowców od futbolu młodzieżowego. W 2005 roku poprowadził juniorów młodszych Amiki Wronki do wicemistrzostwa Polski, a dwa lata później został osobą odpowiedzialną za szkolenie młodych zawodników w Lechu Poznań. Od 2012 roku był dyrektorem Akademii Lecha Poznań we Wronkach.

Tego lata odszedł z klubu po tym, jak "Kolejorz" stracił kilku utalentowanych młodych graczy, m.in. Krystiana Bielika.

Po dziewięciu kolejkach tego sezonu Radomiak Radom zajmuje siódme miejsce w tabeli II ligi.

Więcej o: