Puchar Świata. Polacy znów wygrali. Dobry mecz resoviaków z Japonią

Polscy siatkarze, którzy w Japonii walczą o awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, odnieśli we wtorek dziesiąte zwycięstwo z rzędu w Pucharze Świata. Biało-czerwoni pokonali 3:1 gospodarzy. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się trójka siatkarzy Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Spotkanie reprezentacji Polski z Japonią do łatwych nie należało. Tego jednak można było się spodziewać. Japończycy przy pełnych trybunach napsuli sporo krwi biało-czerwonym, szczególnie w pierwszych dwóch setach. Pierwszą partię gospodarze wygrali na przewagi 26:24. Druga również rozstrzygnęła się w końcówce. Tym razem górą byli Polacy, którzy wygrali 27:25. To był moment zwrotny w tym meczu. Nasz zespół w kolejnych dwóch odsłonach wygrał do 21 i 19. Było to dziesiąte zwycięstwo z rzędu w Pucharze Świata. Polska jako jedyna drużyna jest niepokonana.

Po raz kolejny bardzo dobrze w Pucharze Świata spisali się siatkarze Asseco Resovii. Bartosz Kurek w meczu z Japonią zdobył 18 punktów (57 procent skuteczności w ataku), w tym miał dwa bloki punktowe i raz zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. Całe spotkanie rozegrał też Piotr Nowakowski. Środkowy mecz zakończył z 11 punktami. Zaliczył trzy punktowe bloki i dwa asy serwisowe. Pięć oczek, w tym cztery bezpośrednio z zagrywki, dołożył natomiast rozgrywający Asseco Resovii i reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga.

Awans na igrzyska olimpijskie jest blisko. Jeśli dziś Rosja pokona Stany Zjednoczone, polscy siatkarze będą mogli rezerwować bilety do Brazylii. Wygrana Amerykanów sprawi, że o awansie do Rio de Janeiro zadecyduje środowy mecz Polski z Włochami (godz. 3.30 czasu polskiego).

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: