Puchar Świata. Polacy o krok od igrzysk i wygrania PŚ! Znów dobry mecz resoviaków

Dziewiąte zwycięstwo podczas Pucharu Świata w Japonii odnieśli polscy siatkarze. Tym razem pokonali USA 3:1 i zostali liderami tabeli! Zwycięstwem tym mocno przybliżyli się do wywalczenia awansu na igrzyska olimpijskie w Rio.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

To był niesamowity mecz, pełen zwrotów akcji i dramaturgii. Polacy przegrali wysoko pierwszą partię, przegrywali wyraźnie w trzeciej, jednak odwrócili losy pojedynku. A w czwartym secie niemal zdemolowali Amerykanów, którzy do tej pory w Japonii nie stracili nawet seta. Teraz przegrali pierwszy mecz.

Po raz kolejny w polskiej ekipie doskonały mecz rozegrała trójka siatkarzy Asseco Resovii: Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga. Co prawda tym razem żaden z nich nie dostał wyróżnienia, ale mieli spory wkład w końcowy sukces. Kurek ciągnął grę Polaków szczególnie w pierwszej partii, Nowakowski zachowywał zimną krew w końcówkach setów, tych zwycięskich, zdobywając ostatnie punkty w tych partiach. Dobrze rozgrywał też Drzyzga, który spotkanie zakończył z jednym punktem na koncie, po skutecznej zagrywce. Serwami nękał jednak Amerykanów zdecydowanie częściej, a ci musieli oddawać nam piłkę.

Bartosz Kurek w tym spotkaniu zdobył 14 punktów przy 46-procentowej skuteczności ataku. Zaliczył też udany blok. Nowakowski z kolei zdobył 9 punktów, w tym dwa po blokach. W ataku miał 63-procentową skuteczność.

Teraz Polakom zostały już tylko dwa mecze do rozegrania. We wtorek o godz. 7.15 czasu polskiego zagramy z Japonią, a w środę o godz. 3.30 z Włochami. Jeśli wygramy oba mecze, zwyciężymy też w Pucharze Świata i zapewnimy sobie grę na igrzyskach w Rio de Janeiro. Ale nawet jedno zwycięstwo może nam także dać awans.