Czołówka tabeli IV ligi wygrała na wyjazdach

Trzy czołowe drużyny IV-ligowe wygrały spotkania wyjazdowe w 7. kolejce rozgrywek i zachowały swoje miejsca w tabeli.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Teoretycznie najtrudniejszego rywala miał lider rozgrywek KS Michałowo. Drużyna Daniela Szemiota spotkała się z Magnatem Juchnowiec Kościelny i dopiero w ostatnich kilkunastu minutach przesądziła o wygranej 2:0. Pierwszego gola zespół z Michałowa strzelił w 78. minucie.

Natomiast ostatnia w tabeli Sparta Szepietowo podejmowała wicelidera Dęba Dąbrowa Białostocka. Dąb dwa gole strzelił w końcówce pierwszej połowy, a gospodarze zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem w drugiej połowie po strzale z rzutu karnego.

Z kolei trzeci w tabeli Hetman Tykocin pokonał 1:0 na wyjeździe przedostatnią Puszczę Hajnówka.

Na czwarte miejsce w tabeli awansował Tur Bielsk Podlaski, który 4:0 wygrał u siebie z rezerwami Wigier Suwałki. Suwalski zespół od 30 minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Karola Petelskiego.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Wyniki 7. kolejki

Sobota: Rudnia Zabłudów - Cresovia Siemiatycze 4:2 (0:0): Muklewicz (78. i 88.), Obukowicz (82. i 90.) - Radziszewski (53. i 70.); Magnat Juchnowiec Kościelny - KS Michałowo 0:2 (0:0): Zmierczak (78.), P. Kossyk (90.).

Niedziela: Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Śniadowo 3:0 (1:0): Zalewski (34.), Grochowski (60.), Rogowski (66.); Tur Bielsk Podlaski - Wigry II Suwałki 4:0 (2:0): K. Kosiński (37.-karny i 70.), Jakubowski (42. i 54.); Sparta 1951 Szepietowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:2): Kowalczyk (59.-karny) - M. Łabieniec (35. i 40.); LZS Narewka - Piast Białystok 2:2 (2:0): Gąsowski (19.), Stulgis (17.) - Kateusz (60.), samobójcza (85.); Puszcza Hajnówka - Hetman Tykocin 0:1 (0:0): R. Maliszewski (65.); MKS Mielnik - Orzeł Kolno 1:3 (1:1): Polak (25.) - Żochowski (45.), Gwiazda (73. i 80.); Pogoń Łapy - Biebrza Goniądz 3:0 (1:0): Minow (43.), Hryniuk (51.), Roszkowski (81.).