Wigry znowu bez trzech punktów. Porażka z Pogonią

Seria Wigier bez wygranej wynosi już cztery spotkania. W niedzielę I-ligowiec z Suwałk przegrał 0:1 na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Moim zdaniem kryzys mamy za sobą, a Pogoń to dobry rywal, aby to pokazać. Jedziemy po komplet punktów - tak przed starciem z drużyną z Siedlec mówił doświadczony piłkarz Wigier Kamil Lauryn. Jak się okazało w niedzielę, Wigry nie tylko nie zdobyły kompletu punktów, ale nawet jednego oczka.

Suwałczanie gola stracili w 23. minucie. Wówczas to Pogoń wyprowadziła skuteczną kontrę. Ostatecznie podanie Konrada Wrzesińskiego wykończył Adam Duda. Odpowiedź Wigier mogła być niemal natychmiastowa. Zaraz bowiem po stracie gola do wyrównania mógł doprowadzić Kamil Adamek. Napastnik ekipy z Suwałk nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem, bramkarzem rywali.

Już w przerwie trener Wigier Zbigniew Kaczmarek zdecydował się na dwie zmiany, a jego zawodnicy ruszyli do odrabiania strat. Suwałczanie stworzyli kilka okazji do zdobycia goli (m.in. kolejną szansę miał Adamek), ale żadnej z nich nie wykorzystali. Gdy już natomiast piłka wpadła do bramki Pogoni, to została odgwizdana pozycja spalona.

Ostatecznie Wigry przegrały więc 0:1 i z dorobkiem 11 punktów plasują się na dziesiątej pozycji w tabeli, a trzeba dodać, że jeszcze niedawno ekipa z Suwałk była na szczycie.