Effector wygrywa turniej w Piwnicznej-Zdroju. Na testach białoruski atakujący

Dwa zwycięstwa i porażka kieleckich siatkarzy w kolejnym przedsezonowym turnieju. Wśród nowych twarzy - były młodzieżowy reprezentant Białorusi.

26-letni Jewgenij Misiyuk (199 cm wzrostu) całą swoją dotychczasową karierę spędził w swoim kraju, reprezentując kolejno Builder Mińsk, Western Bug-Brest, Bate Borysów, Kommunalnik Grodno (występy w Challenge Cup), Pramen Mogilev i ostatnio ponownie ekipę z Brześcia. Na turnieju w Piwnicznej-Zdroju spisał się solidnie. Zarówno w piątkowym meczu ze słowacką Slavią Svidnik jak i niedzielnym z mistrzem Białorusi Stroitelem Mińsk był najlepiej punktującym zawodnikiem Effectora (odpowiednio 12 i 18 punktów). Decyzję co do jego przydatności do zespołu trener Dariusz Daszkiewicz podejmie jednak dopiero po kolejnym turnieju z udziałem swoich podopiecznych. W przyszły weekend kielczanie zagrają w Rypinie, tym razem z innymi Plusligowcami - Łuczniczką Bydgoszcz, Cerradem Czarnymi Radom i Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Poza triumfem drużynowym, Effector sięgnął w Piwnicznej-Zdroju po dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym atakującym imprezy organizatorzy uznali Sławomira Jungiewicza, a najlepszym rozgrywającym - Michała Kędzierskiego.

Effector Kielce - Slavia Svidnik 3:0 (25:15, 25:20, 25:17)

Effector: Kędzierski, Misiyuk, Takvam, Orobko, Buchowski, Jungiewicz, Sobczak (libero) oraz Gontarewicz, Zimnicki, Zarankiewicz, Maćkowiak

Effector Kielce - Ekonom Nitra 2:3 (22:25, 19:25, 25:15, 25:20, 17:19)

Effector: Kędzierski, Jungiewicz, Maćkowiak, Orobko, Buchowski, Wierzbowski, Biniek (libero) oraz Takvam, Misiyuk

Effector Kielce - Stroitel Mińsk 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:20)

Effector: Gontarewicz, Misiyuk, Maćkowiak, Orobko, Zimnicki, Wierzbowski, Sobczak (libero) oraz Kędzierski, Jungiewicz, Buchowski

Więcej o: