Bieg Rodzinny na Promenadzie. Kto nie był, niech żałuje [ZDJĘCIA]

Aż 470 zawodników wzięło udział w drugiej edycji Biegu Rodzinnego, który w niedzielę 20 września odbył się na Promenadzie Czesława Niemena. Zainteresowanie imprezą przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. - Frekwencja jest ogromna, fantastyczna. Spodziewaliśmy się, że uczestników będzie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy wystartowało 235 osób, ale że chętnych będzie aż tylu, na pewno nie - mówi prezes Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa Magdalena Trzepizur.

Bieg Rodzinny to impreza wyjątkowa. Na starcie stanęły nawet 3-letnie skrzaty, które wspomagane przez rodziców, miały do pokonania najkrótszy 100-metrowy dystans. W tej i sześciu innych kategoriach chętnych do biegania było tak dużo, że organizatorzy musieli przygotować dodatkowe numery startowe. - Z tego, że jest tylu aktywnych, chętnych do biegania z nami ludzi, możemy się tylko cieszyć. Są dorośli, są też dzieci, które z wielką radością pokonują przygotowane dla nich dystanse - dodaje Magdalena Trzepizur. Niewykluczone, że w przyszłości będzie to ich pasja, tak jak dla nas. My robimy wszystko, żeby zarażać aktywnością, bieganiem, nordikiem jak najwięcej osób, i cieszymy się, że nam się to udaje.

Gdzie się biega w Częstochowie Oto najlepsze miejsca

Bieg Rodzinny to nie tylko walka na biegowej trasie, ale także dobra zabawa, o którą tak jak w ubiegłym roku zadbał czuwający na linii startu i mety zwariowany Tygrysek (w jego rolę wcielił się jeden z Zabieganych - Krzysztof Arabas) oraz członkowie Fundacji Oczami Brata. Kto był na Promenadzie, na pewno nie żałował, a szczególną satysfakcję mieli zapewne ci, którzy nie tylko wystartowali i dotarli do mety, ale również stanęli na podium.

Zwycięzca biegu głównego Łukasz Piątkowski pokonał dystans 3 km w czasie 10 minut i 49 sekund. Najlepsza wśród pań Żaneta Trączyńska w czasie 12:42. Pierwszy "kijkarz" - Adrian Błaszczyk pojawił się na linii mety po 19 minutach i 23 sekundach, a najszybsza wśród kobiet Natalia Królak po 19 minutach i 31 sekundach.

Organizatorami Biegu Rodzinnego byli: Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Imprezie patronowała Gazeta Wyborcza.

Bieg Rodzinny, wyniki:

Bieg główny - 3km

kobiety

1. Trąbczyńska Żaneta

2. Rydz Urszula

3. Kołodziejczyk Anna

mężczyźni

1. Piątkowski Łukasz

2. Łopaciński Wojciech

3. Szein Piotr

Marsz nordic walking - 3km

kobiety

1. Królak Natalia

2. Marciniak Anna

3. Kolarska Agnieszka

mężczyźni

1. Błaszczyk Adrian

2. Słabkowski Zbigniew

3. Strzelecki Konrad

Dystans 100 m, 3-4 lata:

dziewczynki

1. Młynarczyk Amelia

2. Sikora Anastazja

3. Tkacz Patrycja

chłopcy

1. Dobrzański Janek

2. Kwiatkowski Tymoteusz

3. Chyra Giereś Igor

Dystans 200 m, 5-6 lat:

dziewczynki

1. Dobrzańska Iga

2. Bojanowska Wiktoria

3. Ścigała Hanna

chłopcy

1. Przeniosło Borys

2. Marciniak Amadeusz

3. Węgier Mateusz

Dystans 400 m, 7-8 lat:

dziewczynki

1. Trąbczyńska Julia

2. Trawińska Dominika

3. Skubała Dominika

chłopcy

1. Wesołek Szymon

2. Woźniak Hubert

3. Małysz Oliwier

Dystans 800 m, 9-10 lat:

dziewczynki

1. Skórkowska Gabrysia

2. Adamus Klaudia

3. Błaszkiewicz Martyna

chłopcy

1. Zbrojkiewicz Karol

2. Miodek Kacper

3. Knysak Kacper

Dystans 1000 m, 11-12 lat:

dziewczynki

1. Warzecha Nela

2. Całus Barbara

3. Muszyńska Nina

chłopcy

1. Pulcer Michał

2. Marciniak Adam

3. Krzemiński Oliwier

Więcej o: