Ale pech Patryka Dudka! Już miał w garści Zlatą Prilbę i nagle...

...przestał działać jego motocykl. A działo się to w wielkim finale prestiżowego, słynnego na cały żużlowy świat, turnieju o Zlatą Prilbę w czeskich Pardubicach.

Zawodnik SPAR Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek - mknął do mety na pierwszym miejscu. Już naprawdę niewiele pozostawało do tego, by reprezentant Polski stanął na najwyższym stopniu podium i przywdział okazały złoty kask, po który w 67-letniej historii imprezy sięgali tak wielcy żużlowcy, jak: Ove Fundin, Ole Olsen, Erik Gundersen, Hans Nielsen, Tony Rickardsson czy Jason Crump. Zielonogórskiemu żużlowcowi pozostał już tylko dystans jednego okrążenia, by dopisano jego nazwisko do tego zacnego grona. W najmniej odpowiedniej chwili "Duzersa" dopadł jednak pech. Awarie sprzętu to nie rzadkość w czarnym sporcie, zdarzają się najlepszym czy najlepiej przygotowanym do zawodów żużlowcom. A Patryk Dudek był świetnie przygotowany do turnieju, ścigał się kapitalnie, wygrał cztery gonitwy w fazie ćwierćfinałowej i półfinałowej. Dlatego wielka szkoda, że nie było mu dane sięgnąć po kolejną wygraną w decydującym wyścigu. Na pechu zielonogórzanina najbardziej skorzystał Chorwat Jurica Pavlić. Drugie miejsce zajął Australijczyk Troy Batchelor, a trzecie Niemiec Martin Smolinski. Czwartą lokatę zajął Andreas Jonsson, Szwed jeżdżący w barwach Falubazu, a Patryk Dudek dojechał na piątej pozycji. Szósty w stawce finalistów Słoweniec Matej Zagar nie ukończył wyścigu z powodu awarii motocykla.

W 67. turnieju o Zlatą Prilbę startowało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) był ostatni w finale pocieszenia, dlatego został sklasyfikowany na 12. miejscu. Z kolei Stanisław Burza (Orzeł Łódź) odpadł z rywalizacji na etapie ćwierćfinałów.

WYŚCIGI Z UDZIAŁEM PATRYKA DUDKA

Faza ćwierćfinałowa: 1. Dudek, Pavlic, Andersen, Kudriaszow, Fricke, Zagar; 2. Dudek, Fricke, Andersen, Kudriaszow, Zagar, Pavlic.

Faza półfinałowa: 1. Dudek, Zagar, Jonsson, Harris, Tungate, Kildemand (w); 2. Dudek, Zagar, Kildemand, Tungate, Harris, Jonsson (d).

Finał: Pavlic, Batchelor, Smolinski, Jonsson, Dudek, Zagar (d).

ZAWODNIK SPAR FALUBAZU CHCE KUPIĆ KLUB ŻUŻLOWY

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ

PROKURATOR CHCE DOPAŚĆ TYCH, KTÓRZY ZNIEWAŻALI WARDA

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: