Cerrad Cup dla MOS-u Warszawa. RCS Czarni na drugim miejscu [ZDJĘCIA]

W trakcie trzydniowych zmagań zespoły juniorów rywalizujące w siatkarskim Cerrad Cup rozegrały łącznie 15 meczów. Co ciekawe gospodarze - młodzi zawodnicy RCS -u Czarnych Radom - wygrali wszystkie spotkania, ale ostatecznie zajęli drugie miejsce.

Sześć drużyn rozgrywało trzysetowe mecze systemem "każdy z każdym". Za każdą wygraną odsłonę drużyna otrzymywała jeden punkt. Ekipa RCS -u Czarnych I wygrała wszystkie pojedynki, w tym ostatni z MOS-em WOLA Warszawa 2:1. Mimo to stołeczny zespół zwyciężył w całych zmaganiach, gdyż okazał się lepszy stosunkiem tzw. małych punktów. Na trzecim miejscu uplasowali się juniorzy Lechii Tomaszów Mazowiecki. Drugi zespół RCS -u Czarnych zajął czwartą lokatę, piąty był PTS Pionki, zaś szóste miejsce przypadło Effectorowi Kielce.

- To był pożyteczny sprawdzian. Mecze stały na dobrym poziomie, zwłaszcza ten ostatni pojedynek z MOS -em WOLA. Wygraliśmy to spotkanie, tak jak zresztą p[ozostałe mecze. Ale regulamin turnieju spowodował, że małymi punktami wygrał MOS. W naszym zespole najlepszym zawodnikiem okazał się Kacper Wasilewski - skomentował Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych.

Więcej o: