"Olsztyn Biega!". Biegacze z Olsztynka dominowali

Pochodzący z Olsztynka Wojciech Kopeć oraz Elżbieta Cieśla nie mieli sobie równych na dystansie 5 km. W niedzielę w parku im. Janusza Kusocińskiego wystartowało ponad 250 osób, a wszystko w ramach akcji ?Olsztyn Biega!?.

- Na starcie zameldowało się ponad 250 osób, zarówno w kategorii open, jak i w biegach młodzieżowych. To niezwykle budujące - mówi Adam Dowgird, organizator biegu z ramienia Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan".

I dodaje: - Pogoda po raz kolejny była po naszej stronie i sprzyjała poprawianiu swoich rekordów życiowych.

W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Wojciech Kopeć z Olsztynka, który uzyskał czas 16,04 min. - Na około 1,5 km przed metą zacząłem nadawać tempo - mówi zwycięzca. - Wtedy z Pawłem Pszczółkowskim [zajął drugie miejsce - red.] odskoczyliśmy od pozostałych zawodników i razem biegliśmy do mety. Rywalizacja między nami trwała do ostatnich metrów.

To właśnie między tą dwójką utalentowanych sportowców zazwyczaj rozstrzygają się biegi organizowane na Warmii i Mazurach. - Na początku tempo było bardzo spokojne - zaznacz Pszczółkowski z ekipy Pszczółkowski Team, którego patronem medialnym jest "Gazeta Wyborcza Olsztyn". - Po przebiegnięciu pierwszego okrążenia [uczestnicy pokonywali dystans dwóch rund po 2,5 km - red.] zwiększyliśmy tempo. Często zmienialiśmy się na prowadzeniu, lecz na mecie to Wojciech okazał się szybszy. Zabrakło u mnie jednego agresywnego ruchu, po którym mógłbym zostawić w tyle mojego rywala.

Dlatego wyniki niedzielnego biegu dla wielu obserwatorów tego sportu nie były niespodzianką. Zaledwie tydzień wcześniej Kopeć wygrał odbywający się w Olsztynie Półmaraton Jakubowy. - Oby ta passa trwała jak najdłużej - mówi z uśmiechem sportowiec.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Elżbieta Cieśla z czasem 20,18 min. - Jestem bardzo zadowolona, ponieważ to moje pierwsze zwycięstwo - mówi zawodniczka pochodząca z Olsztynka. - Na początku biegłyśmy razem w grupie kilku osób. W pewnym momencie poczułam, że to jest ten moment, kiedy trzeba zaatakować. Dodatkowo pobiłam swój rekord życiowy.

Występ w parku im. Janusza Kusocińskiego nie będzie jej ostatnim w najbliższym czasie. - W przyszłym tygodniu wystartuję w półmaratonie w Warszawie, a za trzy tygodnie pobiegnę Ultramaraton w Bieszczadach, więc trzeba dbać o siebie - mówi z uśmiechem Cieśla.

Kolejne zawody w ramach akcji "Olsztyn Biega!" zaplanowano 18 października.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: