GKS Katowice. Zarząd klubu oddał się do dyspozycji rady nadzorczej

- W związku z tym, że czujemy się współodpowiedzialni za obecny stan rzeczy, postanowiliśmy oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki - napisali w specjalnym oświadczeniu Wojciech Cygan i Marcin Janicki, prezesi GKS-u Katowice.

Stwórz własną drużynę i WYGRAJ LIGĘ!

"W ostatnich latach GKS Katowice przeszedł wielką metamorfozę. Z klubu, którego egzystencja była poważnie zagrożona i wisiała nad nim realna groźba wycofania z rozgrywek, stał się stabilnym organizacyjnie podmiotem. Przeobrażenia, których dokonaliśmy w Spółce - dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomocy miasta Katowice - stawiane są za wzór. Liczyliśmy, że normalizacja sytuacji organizacyjno-ekonomicznej klubu przełoży się na lepsze wyniki sportowe zespołu" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

"Właśnie dlatego przed startem obecnych rozgrywek postawiliśmy przed zespołem zadanie wywalczenia awansu w ciągu dwóch lat do ekstraklasy. Zdajemy sobie sprawę, że bilans naszych spotkań w obecnym sezonie jest daleki od oczekiwań. Postawa zespołu i efekty pracy osób, które są współodpowiedzialne za wyniki, budzą nasze niezadowolenie. Rozumiemy rozczarowanie kibiców, bo sami oceniamy podobnie postawę GKS-u. Nie chcemy podejmować żadnych pochopnych decyzji. Jednak w związku z tym, że czujemy się współodpowiedzialni za obecny stan rzeczy, postanowiliśmy oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki. W trakcie jej środowego posiedzenia poszukamy rozwiązań, które sprawią, by GKS Katowice wreszcie zaczął grać na miarę oczekiwań, a obecny sezon nie okazał się dla klubu stracony" - głosi dalej oświadczenie, podpisane przez Wojciecha Cygana, prezesa zarządu GKS GieKSa Katowice SA, oraz Marcina Janickiego, wiceprezesa zarządu GKS GieKSa Katowice SA.

Co jest bardziej prawdopodobne na koniec sezonu?
Więcej o: