GKS Katowice. Porażka z Olimpią Grudziądz. Słodka zemsta Artura Skowronka

GKS Katowice przegrał 0:1 z przedostatnią w tabeli Olimpią Grudziądz i zanurkował w rejony tabeli zagrożone spadkiem z I ligi.

Absencja pauzującego za czerwoną kartkę kapitana drużyny Grzegorza Goncerza zdecydowanie nie przysłużyła się GieKSie. Najpierw porażka u siebie z Sandecją Nowy Sącz, a teraz wyjazdowa przegrana z Olimpią Grudziądz. Oczywiście nie można przesądzać, że z Goncerzem w składzie GKS zdobyłby jakieś punkty, ale jego zmiennik Daniel Ciechański to jednak inny poziom.

Gospodarze objęli prowadzenie w 37. minucie, kiedy Kamil Kurowski zaskoczył strzałem z 16 metrów zasłoniętego Rafała Dobrolińskiego.

W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. rutyniarz Bartosz Iwan, dla którego był to ponowny debiut w barwach GKS. Już po chwili Iwan miał świetną okazję, ale po jego mocnym strzale interwencją popisał się Bartosz Fabiniak. Ani Iwan, ani kolejni rezerwowi gracze GKS nie zmienili oblicza zespołu. GKS po raz kolejny nie potrafił zwyciężyć w Grudziądzu.

Dodajmy, że od niedawna szkoleniowcem Olimpii jest Artur Skowronek, który wiosną został zwolniony z Bukowej.