Wladimer Dwaliszwili zadebiutował w pierwszym składzie. Różnicy w Pogoni nie zrobił

Oceny piłkarzy Pogoni Szczecin za mecz Termaliką Nieciecza (1:1).

Wladimer Dwaliszwili to transfer last minute Pogoni Szczecin, który do zespołu dołączył tuż przed zakończeniem okienka transferowego. W związku z tym, w pierwszych dwóch meczach wchodził na boisku z ławki rezerwowych.

Gruzin ostatnie tygodnie bardzo solidnie jednak przepracował, a do tego z grypą żołądkową zmagał się Takafumi Akahoshi. Trener Pogoni, Czesław Michniewicz zdecydował więc, że napastnik w Mielcu wyjdzie od pierwszej minuty i wspomoże Łukasza Zwolińskiego. - Dwaliszwili zagra za plecami Łukasza. Potrafi atakować z głębi - zapewniał przed meczem.

"Lado" faktycznie wyszedł na mecz z Termaliką od pierwszej minuty. W pierwszej połowie jego gra nie wyglądała jednak dobrze, podobnie zresztą jak całej drużyny. Sporo było niedokładności i chaosu, a Portowcy przegrali walkę w środku pola. Dwaliszwili niespecjalnie kreował grę i ofensywa Pogoni wyglądała blado.

W drugiej połowie było już lepiej. Gruzin mógł poklepać sobie ze świeżo wprowadzonym Akahoshim i od razu przełożyło się to na ilość sytuacji pod bramką niecieczan. Wraz z Japończykiem wykreował kilka akcji oraz przeprowadził kilka niezłych rajdów. Generalnie był to jednak przeciętny występ Dwaliszwilego.

Oceny piłkarzy Pogoni (skala szkolna 1-6):

Dawid Kudła - 4

Adam Frączczak - 4

Jarosław Fojut - 3,5

Jakub Czerwiński - 4

Mateusz Lewandowski - 3

Mateusz Matras - 3,5

Rafał Murawski - 4

Patryk Małecki - 2,5

Wladimer Dwaliszwili - 3

Karol Danielak - 2,5

Łukasz Zwoliński - 3,5

Takafumi Akahoshi - 3,5

Miłosz Przybecki i Marcin Listkowski - grali zbyt krótko.