Wszyscy na Watahę! Rusza nowy sezon rugby w Zielonej Górze

Twardzi faceci z zielonogórskiej Watahy w niedzielę rozpoczną kolejny ligowy sezon. Nasza drużyna rugbystów po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym podejmie zespół Alfy Bydgoszcz.

W pierwszym II-ligowym meczu Wataha Rugby Club Zielona Góra zmierzy się z ekipą, która w poprzednim sezonie rywalizowała w I lidze. Teraz z różnych powodów bydgoszczanie zgłosili się do zmagań w II lidze. Niedzielny mecz na stadionie przy ul. Wyspiańskiego rozpocznie się o godz. 14.

Zielonogórskie "Dziki" do nowego sezonu przystąpią w nieco odmienionym składzie. O ile w formacji młyna nie zaszły większe zmiany, o tyle formacja ataku wygląda zupełnie inaczej. W letnim okienku transferowym do ekstraligowego Orkana Sochaczew wypożyczony został niekwestionowany lider zielonogórskiego zespołu Filip Wielgosz. W najwyższej klasie rozgrywek - w Posnanii Poznań - zagra również Oskar Dziok, etatowy "łowca punktów" Watahy.

W miejsce Filipa Wielgosza w zielonogórskiej drużynie zagra Piotr Tokarski, wychowanek Orkana Sochaczew, były reprezentant RC Ruda Śląska. To doświadczony i wszechstronny zawodnik, mogący grać na każdej pozycji w formacji ataku.

Zielonogórzanie dostaną również wsparcie z Lubina, tamtejsi Miedziowi oddelegowali do gry w II lidze Rugby15 aż siedmiu zawodników, z których część na pewno ma szansę zostać kluczowymi zawodnikami Watahy.

Pierwsze spotkanie będzie świetną okazją do sprawdzenia, jak funkcjonuje odmieniona drużyna. Zielonogórzanie solidnie przepracowali okres przygotowawczy i są już głodni pierwszego starcia, szczególnie w sytuacji, kiedy rywale z Bydgoszczy już pierwszy mecz mają za sobą (spotkanie 1. kolejki Arka Rumia - Wataha RC zostało przełożone na 14 listopada).

Wataha gorąco zaprasza kibiców na stadion i prosi o gorący doping. Wstęp na stadion będzie wolny, w czasie meczu kibice będą mogli zdobyć specjalnie przygotowane upominki.

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL