Puchar Świata. Polacy gromią Australię, Kurek znów najlepszy

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała ósmy mecz podczas Pucharu Świata w Japonii. Tym razem Polacy pokonali Australię 3:0, a najlepszym siatkarzem meczu uznano atakującego Asseco Resovii Bartosza Kurka.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Kurek nagrodę odebrał już po raz czwarty w tym turnieju. Po raz kolejny był najskuteczniejszym graczem Polaków, zdobywając 21 punktów, przy aż 68-procentowej skuteczności ataku. Atakujący Asseco Resovii zaliczył też trzy bloki i pięć asów.

W dwóch pierwszych setach grał też inny z resoviaków Piotr Nowakowski, zdobył w tym czasie 4 punkty, w tym dwa po bloku i dwa z ataków, na pięć wykonanych prób. Trzy punkty dołożył rozgrywający mistrzów Polski Fabian Drzyzga, który rozgrywał cały mecz. Wszystkie punkty zdobył po zagrywkach.

Polacy po ośmiu meczach mają komplet punktów. Po dwóch dniach przerwy zmierza się z USA, Japonią i Włochami i te mecze zadecydują o tym, czy biało-czerwoni zapewnią sobie awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio.