Biegacze pod Zamkiem Lubelskim. Pierwsza Dycha do Maratonu

W niedzielę odbędzie się Pierwsza Dycha do Maratonu. Będzie to jednocześnie inauguracja przygotowań biegaczy do startu w 4. PZU Maratonie Lubelskim, którego termin wyznaczono na 8 maja 2016 roku.

Jak wiadomo, maratoński dystans liczy 42 km 195 m, i aby lepiej przygotować się do jego przebiegnięcia, uczestnicy mogą wystartować w rozgrywanych cyklicznie czterech Dychach do Maratonu, co w sumie da odległość bardzo zbliżoną.

- Już teraz śmiało możemy stwierdzić, że niedzielny bieg będzie wyjątkowy, zarówno ze względu na trasę, która wiedzie głównymi ulicami Lublina i urokliwymi uliczkami Starego Miasta, ze startem i metą na Zamku Lubelskim, jak również pod względem frekwencji - mówi Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, organizator imprezy. - Do tej pory drogą internetową [zapisy trwały do 16 września - przyp. red.] do biegu zgłosiły się 1272 osoby.

Na biegaczy czeka jeszcze tylko 128 pakietów startowych. Chętni do wzięcia udziału w biegu mogą się jeszcze zgłosić do Biura Zawodów mieszczącego się w Galerii Color Parki przy ul. Wolskiej 11 w Lublinie w piątek od godz. 12 do 18 i w sobotę (10-18). Natomiast w niedzielę - 20 września biuro przeniesie się na dziedziniec Zamku Lubelskiego, gdzie w godz. 8.30-10 będą wydawane opłacone pakiety startowe. W dniu biegu możliwości zapisania się do startu już nie będzie. - W czasie, gdy dorośli będą pokonywali kolejne kilometry, dzieci będą mogły wziąć udział w "Mini Dyszce" oraz konkursach i zabawach sprawnościowych. Natomiast wszystkich tych, dla których dystans 10 km jest zbyt dużym wysiłkiem, zapraszam do wspólnej zabawy i uczestnictwa w warsztatach Zumby. Pod okiem profesjonalnych instruktorów będzie można poruszać się w rytm muzyki - zachęca Marcin Bielski. DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Program imprezy

8.30 - rozpoczęcie pracy Biura Zawodów Pierwszej Dychy do Maratonu

10.00 - rozpoczęcie pracy Biura Zawodów Mini Dyszki

10.45 - wspólna rozgrzewka ze sceny na dziedzińcu zamku prowadzą instruktorzy Pure Jatomi

11.00 - start Pierwszej Dychy do Maratonu

11.05 - starty Mini Dyszki 11.10 - animacje sportowe dla dzieci

11.10 - rozpoczęcie warsztatów Zumby

11.30 - finisz pierwszych uczestników Pierwszej Dychy do Maratonu

13.30 - dekoracja zwycięzców

15.00 - zakończenie