Liga Europejska. Lech Poznań zgłosił czterech nowych piłkarzy

Bramkarz Maciej Dąbrowski, obrońca Tomasz Dejewski oraz pomocnicy Kamil Jóźwiak i Krystian Sanocki to czterej zawodnicy, których Lech Poznań zgłosił do gry w Lidze Europejskiej. Trudno jednak przypuszczać, by któryś z nich zagrał w czwartek przeciwko Belenenses Lizbona.

Najstarszy w tym gronie jest dwudziestoletni Tomasz Dejewski. Rok młodszy od niego jest Krystian Sanocki, a Kamil Jóźwiak i Maciej Dąbrowski dopiero w tym roku osiągnęli pełnoletność.

Wszyscy czterej spełniają podstawowy warunek potrzebny do znalezienia się na liście piłkarzy zgłoszonych na tzw. listę B - czyli kryterium wieku. UEFA pozwala bowiem wpisać na tę listę graczy maksymalnie 21-letnich (w obecnej edycji chodzi o zawodników urodzonych po 1 stycznia 1994 roku), którzy po piętnastych urodzinach byli zarejestrowani przez klub przez dwa kolejne lata. Każdy zespół może zgłosić nieograniczoną liczbę takich zawodników, ale musi to uczynić najpóźniej dzień przed danym meczem pucharowym.

Lech Poznań, tak jak wszyscy uczestnicy Ligi Europejskiej, musiał wysłać do UEFA tzw. listę A z nazwiskami piłkarzy. Zgłosił na niej do gry maksymalną liczbę 25 zawodników. I to raczej wśród nich trener Maciej Skorża będzie szukał kandydatów do gry w pierwszym meczu grupowym przeciwko Belenenses Lizbona. Początek spotkania z Portugalczykami o godz. 21.05. Relacja na żywo w Sport.pl.

Więcej o: