Jubileusz Motoru. Uświetni go mecz ze Śląskiem

Lubelskiemu Motorowi stuknęło 65 lat. Jubileuszowe obchody zaplanowano na 10 października 2015 roku. Największą ich atrakcją będzie mecz piłkarzy III-ligowego Motoru z występującym w ekstraklasie Śląskim Wrocław. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17.30.

Organizatorami imprezy, która odbędzie się na Arenie Lublin są - klub Motor Lublin i Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin "Motorowcy". - To właśnie z inicjatywy stowarzyszenia udało się doprowadzić do meczu ze Śląskiem - mówi Waldemar Leszcz, prezes Motoru. - Mamy zapewnienie, że wrocławianie przyjadą w najmocniejszym składzie. W planie jest także rozegranie meczu oldbojów obu klubów. Myślę, że będzie to godne uczczenie tego jubileuszu. Chcemy też ogłosić konkurs na najlepszego piłkarza Motoru w 65-leciu, a także odpowiednio uhonorować byłych zawodników.

Wszystko zacznie się już o godz. 10 od festynu rodzinnego z różnymi atrakcjami dla najmłodszych. - Będą konkursy, części artystyczne, a także zabawy pod okiem doświadczonych animatorów. Wszystkie dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z przygotowanych atrakcji takich jak dmuchane zjeżdżalnie, miękka góra czy malowanie twarzy w barwy Motoru i Śląska - zapowiada Paweł Żmuda, wiceprezes stowarzyszenia. - Kibice obejrzą też na telebimie historyczne mecze Motoru, które będą wyświetlane przez cały czas działania miasteczka. Będzie także zaplecze gastronomiczne: grill, wata cukrowa, popcorn itp. W godzinach popołudniowych równolegle na boisku bocznym Areny zaplanowano sportową imprezę towarzyszącą. I dodaje:

Wybór przeciwnika nie był przypadkowy. Fani obydwu klubów od wielu lat przyjaźnią się ze sobą, Stąd pomysł, by to właśnie drużyna Śląska uświetnienia obchody 65-lecia.

Z kolei dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta dr Jakub Kosowski przypomniał, że Motor to historia Lublina, i najbardziej z regionu rozpoznawalna marka sportowa w Polsce. - Władze miasta są zaangażowane w zapewnienie klubowi jak najlepszych warunków do funkcjonowania - dowodził szef lubelskiego sportu. - Na razie piłkarze spisują się dobrze, są liderem i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Chcemy podziękować klubowi i stowarzyszeniu za tę inicjatywę i mam nadzieję, że na stadion przyjdą tłumy kibiców.

Zorganizowanie takiego meczu wymaga znalezienia odpowiedniego terminu, a to w sezonie łatwe nie jest. Na szczęście udało się wykorzystać przerwę na reprezentację i Śląsk może przyjechać. - Śląsk tak, ale w tym terminie III liga przerwy nie ma - tłumaczy prezes Leszcz. - Dlatego też chcę podziękować tym, którzy sprawili, że możemy zagrać. Mam tu na myśli Lubliniankę, bo tego dnia zespół z Wieniawy miał grać ma Arenie Lublin z Izolatorem Boguchwała, ale obie drużyny zgodziły się przełożyć to spotkanie na inny termin. Podobnie jest z Avią, która z kolei miała w Świdniku grać z nami. Ten mecz też odbędzie się później.

Wejściówki i ich ceny

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w najbliższych dniach i tak samo jak w meczach ligowych będzie prowadzona za pośrednictwem punktów stacjonarnych i on-line. Można je będzie nabyć w siedzibie klubu przy Al. Zygmuntowskich 5 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-17), Lombardzie Amsterdam 24h przy ul. Lwowskiej 6d (codziennie przez całą dobę), w kasach biletowych Areny Lublin, a także za pośrednictwem internetu na stronie www.motorlublin.com.pl .

Ceny biletów będą odpowiadać dwóm wejściówkom na zwykły mecz ligowy z tym, że każdy kto zakupi bilet do 4 października będzie mógł liczyć na rabat w wysokości 20 procent. Będą też grupowe bilety za złotówkę, które przeznaczone są dla grup zorganizowanych składających się z minimum 10 osób i jednego opiekuna.

Ceny biletów do 4 października 2015: grupowy - 1 zł, ulgowy - 11 zł, normalny - 16 zł, VIP - 40 zł. Po 4 października odpowiednio: 1 zł, 14 zł, 20 zł, 50 zł.

Drużyna Śląska przyjedzie na Arenę o godzinie 15.30 i również o tej godzinie zostaną otwarte bramy stadionu.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU