Zbliża się koszykarski memoriał Wicherka. Zagrają dla trenera Karola Gutkowskiego!

Dwudniowy XXIII Memoriał im. Profesora Alfonsa Wicherka w Radomiu rozpocznie się w piątek 25 września. Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym i oprócz sportowego, będzie miał także charytatywny charakter.

W pierwszym dniu imprezy spotkają się ekipy Siarki Tarnobrzeg i Polskiego Cukru Toruń Toruń, zaś w meczu wieczornym gospodarze - Rosa Radom - podejmie Polfarmex Kutno. - Od wyników piątkowych spotkań uzależniony jest układ gier sobotnich. Wiadomo na pewno, że w tym dniu odbędą się trzy spotkania. O godzinie 15 "Farmaceuci" z Kutna zagrają z jedną z ekip z pary Siarka Tarnobrzeg / Polski Cukier Toruń. Z kolei o 17 odbędzie się coroczny mecz oldbojów Budowlanych Radom z wychowankami Profesora Wicherka z "Chałubińszczaka". Na godzinę 17:45 zaplanowano oficjalną prezentację drużyny Rosy Radom, a chwilę po niej nasz eksportowy team powalczy z którąś z drużyn z pary Siarka Tarnobrzeg / Polski Cukier Toruń. Mamy wielką nadzieję, że sobotni mecz Rosy będzie równocześnie spotkaniem o 1 miejsce w turnieju - czytamy w komunikacie radomskiego klubu.

Tegoroczny memoriał Wicherka będzie miał też charytatywny charakter. Zarząd Rosy zachęca do uczestnictwa w kweście, której celem jest dalsze leczenie, a także zakup niezbędnego sprzętu medycznego w postaci protezy kończyny dolnej, dla Karola Gutkowskiego. Przypomnijmy, że Gutkowski jest szkoleniowcem pierwszoligowej UTH Rosy. To pod jego wodzą radomianie zdobyli w 2014 roku tytuł mistrzów Polski do lat 20.

- Z tego miejsca bardzo prosimy o hojne datki na ten jakże ważny cel. Zawsze bardzo chętnie włączamy się we wszelkie inicjatywy mogące pomóc osobom chorym, czy w jakimś stopniu niepełnosprawnym. Tym razem pragniemy bardzo pomóc członkowi naszej Rodziny. Naszemu trenerowi, podopiecznemu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" (Stawnica 33A, 77-400 Złotów), można pomóc już dziś, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji: 21 8940 0003 0000 2088 2000 0070, koniecznie z pełnym dopiskiem: 422/G Gutkowski Karol - zbiórka publiczna - napisali przedstawiciele radomskiego reprezentanta w Tauron Basket Lidze.

Warto wiedzieć

Program memoriału Alfonsa Wicherka

Piątek 25 września, godz. 16 Siarka Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń, godz. 18:30 ROSA Radom - Polfarmex Kutno.

Sobota 26 września, godz. 15 Polfarmex Kutno - z jedną z drużyn z sobotniej pary Siarka Tarnobrzeg/Polski Cukier Toruń, godz. 17 Oldboys Budowlani 1977 vs Oldboys z LO im. Tytusa Chałubińskiego, ok. godz. 17:45 Oficjalna Prezentacja zespołu ROSY Radom, godz. 18:30 ROSA Radom - z jedną z drużyn z sobotniej pary Siarka Tarnobrzeg/Polski Cukier Toruń.

Więcej o: