Trzecia nawałnica kompletnie zniechęciła supervisora Pekao Szczecin Open [ZDJĘCIA]

Hans-Juergen Ochs przy trzeciej mocnej ulewie podjął decyzję, że zaplanowane na wtorkowy wieczór spotkania zostaną przełożone na środę.

Marcin Gawron przegrał pierwszego seta (3:6) z Filippo Volandrim, a Kamil Majchrzak dopiero rozpoczął bój z Robinem Haase (Holandia), gdy nad szczecińskimi kortami zgromadziły się ciemne chmury. Pierwszy deszcz - intensywny, ale krótki. Kortowi po kilkunastu minutach zaczęli pielęgnację placów gry, ale nie mogli dokończyć swojej roboty.

Rozpoczęła się druga ulewa. Mocniejsza i dłuższa. Po kwadransie przestało padać, a że na niebie zaczęło się rozpogadzać - była nadzieja na kontynuowanie gry. I gdy wszyscy kibice oczekiwali, że wkrótce wrócą na trybuny - rozpoczęła się trzecia nawałnica. Intensywność deszczu od dawna w Szczecinie niespotykana. Hans-Juergen Ochs (turniejowy supervisor, czyli sędzia odpowiedzialny m.in. za budowę turniejowego harmonogramu i pracę arbitrów) zniechęcił się całkowicie i podjął decyzję o odwołaniu spotkań. Gawron i Majchrzak swoje spotkania dokończą w środę.

Plan singlowych gier w środę:

Kort centralny. Godz. 13 I runda Andrei Golubev (Kazachstan) - Nicolas Almagro (Hiszpania, turniejowa "6"), I runda Kamil Majchrzak - Robin Haase (Holandia, 2.), godz. 16 II runda Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 1.) - Hubert Hurkacz, godz. 18 II runda Grzegorz Panfil - Jan-Lennard Struff (Niemcy, 7.)

Kort 1. Godz. 13 I runda Mateusz Kowalczyk - Marco Cacchinatto (Włochy), I runda Marcin Gawron - Filippo Volandri (Włochy)

W meczu dnia, ok. godz. 20 na korcie centralnym walka deblistów: Frank Moser i Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Filip Ambroży i Marc Fornell-Mestres (Hiszpania).

Więcej o: