Zapisy na "Z podwórka na stadion". To największy turniej w Europie

Trwają zapisy do turnieju "Z podwórka na stadion". Mogą w nim zagrać dziewczęta i chłopcy do 8., 10. i 12. roku życia. Nagrodą główną jest zaproszenie na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą biało-czerwonych. Drużyny zgłaszać można jeszcze do 25 września.

Na początek odbywają się rozgrywki na poziomie gmin i powiatów. Są one przeznaczone dla zespołów ze szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych podmiotów, np. stowarzyszeń i fundacji. Drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie turnieju zpodworkanastadion.pl . Zapisy do XVI edycji trwają do 25 września. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają koszulkę piłkarską. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już na przełomie września i października.

Po etapie gminnym odbywają się rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, a potem finał ogólnopolski. Już po raz trzeci zwycięzców "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" poznamy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecze finałowe XVI edycji rozegrane zostaną 2 maja, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że podczas swojej 15-letniej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego.

Więcej o: