Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Bartłomiej Smuczyński: Staliśmy się rewelacją

Po dwóch wygranych z rzędu piłkarze Termaliki Bruk-Betu Nieciecza nabierają coraz większej pewności siebie.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl W sobotę Termalica po raz pierwszy w tym sezonie wygrała na wyjeździe, pokonując Cracovię 3:2. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Piotra Mandrysza wygrali w Mielcu z Lechem Poznań. Dzięki tym wygranym piłkarze z Niecieczy wierzą, że zyskali szacunek rywali.

- Po pierwszych porażkach byliśmy skreślani. Rywale przed meczem dopisywali sobie trzy punkty. Już nie jesteśmy chłopcami do bicia. Staliśmy się rewelacją ostatnich kolejek - przekonuje pomocnik Bartłomiej Smuczyński cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W bardziej stonowany sposób wypowiada się Jakub Biskup, bohater spotkania z Cracovią. Zdaniem kapitana głównym celem beniaminka jest utrzymanie w lidze.

- Powoli chcemy osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie. Wszystko ponad to będzie dla klubu na plus. Awansowaliśmy w tabeli, ale dużo może się w niej jeszcze zmienić - zauważa Biskup.

Termalica sezon zaczęła od trzech porażek. Bramkarz Sebastian Nowak przekonuje, że on i koledzy musieli poznać ligę. - Ekstraklasa nas zaskoczyła, ale szybko wyciągnęliśmy wnioski. Liczymy na kolejne wygrane - stwierdza Nowak.

Termalica po ośmiu kolejkach zajmuje 9. miejsce w tabeli. W następnej kolejce na stadionie w Mielcu podejmie Pogoń Szczecin. Początek o godz. 15 30.

Obserwuj @krakow_sport_pl

Więcej o: