Paulina Brzeźna-Bentkowska i Agnieszka Skalniak mistrzyniami Polski [ZDJĘCIA]

W Jeleniej Górze-Cieplicach odbyły się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski.

Rywalizację elity pań zdominowały kolarki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team zajmując całe podium. Tytuły mistrzowskie dla juniorki Agnieszki Skalniak i Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej w elicie. Łącznie toruński Pacific wzbogacił się o sześć krążków.

Jako pierwszy na podium stanął Piotr Klimkowski (TKK Pacific) ścigający się w gronie juniorów młodszych. Podopieczny Mariana Krycha finiszował na trzeciej pozycji za Wiktorem Richterem (UKS Koźminianka Koźminek) i Mikołajem Koniecznym (KKS Gostyń).

Następnie na trasę ruszyły juniorki. Tu główną faworytką była - Agnieszka Skalniak. Nasza mistrzyni Europy zameldowała się na mecie samotnie, z przewagą 2,5 minuty nad drugą Martą Lach (Sokół Kęty) i Aurelią Nerlo (MTB Obiszów).

Podział medali w wyścigu elity pań był wewnętrzną sprawą TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, Od peletonu szybko urwały się toruńskie zawodniczki- Paulina Brzeźna-Bentkowska i Anna Plichta. Tytuł górskiej mistrzyni Polski zdobyła Paulina wjeżdżając na metę z przewagą 1:27 nad Anią. Siedem minut później samotnie linie mety przekroczyła Monika Brzeźna i tym samym "Fitnesski" skompletowały podium. Na 6 pozycji sklasyfikowano Kasię Wilkos, a 8 miejsce zajęła Aleksandra Kardas (obie Pacific). W klasyfikacji orliczek brązowy medal zdobyła Wilkos, uznając wyższość Moniki Żur (4F) i Natalii Nowotarskiej (Mróz Jedynka Kórnik).

Następnego dnia do walki o tytuł najlepszego "górala" w Polsce przystąpili orlicy i elita mężczyzn, którzy mieli do pokonania 122 km. I tu również mieliśmy toruńskie akcenty, bowiem na podium elity stanęło trzech byłych zawodników i wychowanków Pacifiku. Mistrzem podobnie jak w Sobótce został Tomasz Marczyński (Torku Sekersport). Popularny "Maniek" znów okazał się lepszy na finiszu od Michała Gołasia (Etixx-Quick Step), a jako trzeci finiszował ubiegłoroczny triumfator - Łukasz Owsian (CCC Sprandi).

- Z kolejnej imprezy mistrzowskiej wracamy z workiem medali - cieszy się Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. - Tradycyjnie już dziewczyny rozbiły bank w elicie. Brawa dla Pauliny, Ani, Moniki i Kasi udowodniły po raz kolejny, że są najlepszymi specjalistkami od jazdy w trudnym górskim terenie. Klasą dla siebie jest Agnieszka Skalniak. Cieszy także dobra postawa Piotra Klimkowskiego, który gdyby nie "leżał", walczyłby o złoto w rywalizacji juniorów młodszych.

Więcej o: