Janusz Filipiak: Cracovia w Lidze Mistrzów? Pracujemy nad tym

- Polska piłka jest jak baron Munchausen, który musi się wyciągnąć za włosy z błota - Janusz Filipiak, prezes Cracovii, próbował barwnie odpowiadać na pytania kibiców.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Filipiak wziął udział w realizowanym przez klub programie "Odpinamy Pasy". Zamysł jest prosty: piłkarze lub pracownicy siadają przed kamerą i odpowiadają na pytania nadesłane przez kibiców. Odcinek z prezesem został podzielony na dwie części.

W drugiej Janusz Filipiak mówi m.in. o...

...Cracovii w Lidze Mistrzów: - Nad tym pracujemy. Nie chcę być w sytuacji trenera Stawowego, który zapowiedział, że za trzy lata tam będziemy. Ale proszę zwrócić uwagę, że choć od wielu lat nie ma spektakularnych sukcesów, klub jest coraz mocniejszy. Gdyby polska piłka była lepsza, mielibyśmy większe szanse. Ale w tej chwili polska piłka jest jak baron Munchausen, który musi się wyciągnąć za włosy z błota.

...piciu whisky: - Na spotkaniach biznesowych czasami trzeba, ale bez przesady.

...ewentualnym powrocie trenera Wojciecha Stawowego: - Czy jest taka możliwość? Wszyscy wiedzą, że nie. Była druga próba, okazała się średnio udana, więc nie będziemy trzeci raz próbować.

...poszukiwaniach napastnika: Znaleźliśmy np. piłkarza z dobrego klubu holenderskiego, spełniliśmy jego żądania finansowe, ale on wolał grać w angielskiej Championship, mimo że oferowaliśmy lepsze warunki. Trzeba może takiego zawodnika wychować, szukać młodszych? Pracujemy nad tym.

...jak żyć: Godnie i odpowiedzialnie. Trzeba brać przede wszystkim odpowiedzialność za rodzinę, za pracę...

 

I pierwsza część programu z Filipiakiem:

 
Więcej o: