A jednak nie TVN Turbo pokaże Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych

TVN Turbo nie będzie jednak pokazywać spotkań Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w sezonie 2015/16. Wszystko wskazuje na to, że rozgrywki te zostaną w Canal+.

Zamieszanie z transmitowaniem spotkań Champions League jest ogromne, mimo że inauguracja nowego sezonu już w środę - mistrz Szwecji IFK Kristianstad podejmuje duński KIF Kolding.

Prawa do tych rozgrywek aż do 2019 roku kupiła niedawno Eleven Sports Network, poprzednio miała je platforma nc+. Eleven Sports Network nadaje jednak na razie tylko w internecie, dlatego stacja informowała, że prowadzi rozmowy w sprawie wejścia do sieci kablowych i platform cyfrowych.

Jak pisaliśmy pod koniec sierpnia wszystko wskazywało na to, że pojedynki Velux EHF Ligi Mistrzów pokazywała będzie stacja TVN Turbo.

Tymczasem okazuje się, że rozgrywki te zostaną w Canal+. Nieoficjalnie wiadomo, że mecze transmitować będą kanały Canal+, Canal+ Sport lub Canal+ Sport2. Można się też spodziewać, że w internecie pokaże je Eleven Sports Network.

W rozpoczynającym się w środę nowym sezonie w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych znów występować będą dwie polskie drużyny: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock. Występujący w grupie B kielczanie na inaugurację jadą na Węgry na mecz z Pick Szeged (niedziela, godz. 16.30). Dzień wcześniej w Płocku grająca w gr. A Orlen Wisła o godz. 16 rozpocznie mecz z jednym z głównych faworytów do wygrania tegorocznej Ligi Mistrzów, ubiegłorocznym finalistą tych rozgrywek węgierskim MKB-MVM Vészprem.

Więcej o: