Ważne zmiany w Stilonie po niewyraźnym starcie. Jest nowy trener

Tego można było się spodziewać. Atak na drugą ligę w poprzednim sezonie to był niewypał, teraz gramy i punktujemy tak, że nie wiemy, czy w ogóle utrzymamy się w trzeciej lidze. Dotychczasowy trener Stilonu Gorzów Artur Andruszczak złożył rezygnację, zastąpił go 42-letni Dariusz Borowy. - Wierzę, że poprowadzi nas do kolejnych zwycięstw - powiedział wiceprezes naszego klubu Jacek Ziemecki.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Bilans stilonowców w tym sezonie to trzy zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki. Wyraźnie przegraliśmy u siebie ze Ślęzą Wrocław, a także na wyjazdach ze Śląskiem II Wrocław i w ostatni weekend z Górnikiem w Wałbrzychu. Ta ostatnia wpadka przyniosła poważną zmianę w gorzowskiej drużynie - trener Artur Andruszczak poinformował zarząd klubu o swojej rezygnacji.

"Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie Arturowi Andruszczakowi za wkład w budowę pomyślności i wielkości ZKS Stilonu Gorzów. Wszyscy byliśmy świadkami niestrudzonej i ciężkiej pracy Artura Andruszczaka, w której nigdy nie brakowało poświęceń, wyrzeczeń i nieustającego dążenia do doskonałości." - przeczytaliśmy na oficjalnej stronie internetowej Stilonu.

"Andrut" faktycznie dawał Stilonowi całego siebie, ale wielu obserwatorów twierdziło, że to są trochę za wysokie progi na jego pierwszą pracę trenerską z dorosłą drużyną. Słyszeliśmy, że na początek najlepsze byłyby lekcje u boku jakieś doświadczonego szkoleniowca. I tu np. padało właśnie nazwisko innego gorzowskiego wychowanka - Dariusza Borowego. Była taka koncepcja przed sezonem 2014/15. Ostatecznie jednak samodzielną pracę z naszą drużyną podjął wtedy Andruszczak i wywalczył z nią Puchar Polski na szczeblu okręgu. W lidze jego zespół jednak nie błyszczał, mimo lepszej kadry grał gorzej niż za poprzednika Tomasza Jeża. Przede wszystkim nie radził sobie z rywalami z czuba tabeli, z którymi cały czas mamy kiepski bilans.

Po siedmiu kolejkach nowego sezonu nadchodzi czas w Stilonie dla Borowego. To nie jest łatwy moment na tak poważne zmiany, tym bardziej, że rozgrywki są przełomowe, bo na trzecioligowym poziomie zostanie bardzo mało drużyn. Te, które zmieszczą się w czołowej szóstce, może siódemce. Na razie gorzowianie są na miejscu spadkowym.

42-latka poznaliśmy z pracy z zespołem z Centralnej Ligi Juniorów. To była twarda szkoła życia, cała masa porażek. Tam trener przedstawił się jako człowiek bardzo impulsywny, czasami nawet zbyt wybuchowy, na co zwracali uwagę rywale podczas niektórych wyjazdów. W seniorskim Stilonie liczymy na jego wiedzę, jednak opanowanie, zimną, błyskawicznie analizującą aktualne problemy głowę i autorytet w drużynie, która potrzebuje innego stylu i mocy, przede wszystkim na wyjazdach. - Wierzymy, że poprowadzi nas do kolejnych zwycięstw - powiedział wiceprezes Stilonu Jacek Ziemecki. - Ma bojowy charakter, który akceptuje jedynie wygrane. Nabrał sporo doświadczenia będąc asystentem trenera Marka Czerniawskiego w Warcie Poznań. Darek nie uważa by istniały przeszkody, które są nie do pokonania, doskonale zna naszą myśl szkoleniową, jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Pierwszy test nowego szkoleniowca już w najbliższą sobotę. O godz. 16 stilonowcy podejmą wyprzedzający nas w tabeli Piast Żmigród.

PROGRAM 8. KOLEJKI: Stilon Gorzów - Piast Żmigród (sobota 19 września, godz. 16, stadion przy ul. Olimpijskiej), KP Brzeg Dolny - Lechia Dzierżoniów, Foto Higiena Gać - Piast Karnin, Formacja Port 2000 Mostki - Karkonosze Jelenia Góra, Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Zagłębie II Lubin, Polonia Świdnica - Górnik Wałbrzych, Budowlani Lubsko - Ilanka Rzepin, Ślęza Wrocław - Śląsk II Wrocław, Miedź II Legnica - KS Polkowice.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Patryk Bil - 2 bramki, Daniel Mrozek - 2, Paweł Posmyk - 2, Kordian Ziajka - 2, Damian Szałas - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 1.

Więcej o: