Festiwal Siatkówki rozpoczęty. W weekend kolejne zmagania [ZDJĘCIA]

Za nami już dwa siatkarskie turnieje z udziałem kadetów i młodzików, a już w najbliższy weekend do rywalizacji przystąpią juniorzy. Wszystkie imprezy organizowane w naszym mieście odbywają się w ramach IX edycji Festiwalu Siatkówki Radomskiej.

Tym razem siatkarski festiwal w Radomiu to zmagania młodzieżowe. Konkretnie adepci tej dyscypliny sportu walczą w cyklu imprez Cerrad Cup 2015. W ramach festiwalu odbyły się już turnieje młodzików i kadetów. Młodzicy zmagali się w hali Publicznego Gimnazjum nr 22 przy ul. Rapackiego. W gronie sześciu zespołów najlepsi okazali się młodzi zawodnicy Resovii Rzeszów, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze - RCS Czarni I Radom, prowadzeni przez trenera Krzysztofa Jaskulskiego. Drugi zespół RCS -u (trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego) zajął piąte miejsce.

Tymczasem kadeci rozgrywali swój turniej w hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta. W stawce czterech drużyn gracze trenera Łukasza Staniewskiego zajęli czwartą lokatę. Zmagania kadetów wygrało Metro Warszawa, przed MOS-em WOLA Warszawa i Resovią Rzeszów.

Tymczasem podczas najbliższego weekendu (od piątku do niedzieli, 18 - 20 września) kolejna odsłona Festiwalu Siatkówki Radomskiej. Tym razem w imprezie Cerrad Cup 2015 powalczą juniorzy. Do rywalizacji przystąpi sześć drużyny. Dwa zespoły wystawią juniorzy RCS - u Czarnych. Oprócz siatkarzy trenera Andrzeja Sitkowskiego kibice obejrzą w akcji ekipy Effectora Kielce, MOS -u WOLA Warszawa, TPS -u Pionki oraz Lechii Tomaszów Mazowiecki. Wszystkie mecze zaplanowano w hali V LO im. R. Trugutta (ul. Traugutta 52a).

Więcej o: