Jest dokładny termin wyjazdowego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa

W niedzielę 25 października o godz. 18 rozpocznie się hit jesieni - pojedynek wicemistrza Legii Warszawa z mistrzem Polski Lechem Poznań. Znane są już terminy czterech ostatnich kolejek pierwszej rundy w piłkarskiej ekstraklasie.

To, że w 13. kolejce Lech Poznań zagra przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa w niedzielę 25 października, było wiadomo po tym, jak oba zespoły zakwalifikowały się do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Jej trzecia kolejka jest wyznaczona na czwartek 22 października, a piłkarze po meczach muszą mieć co najmniej dwie doby na odpoczynek. Oznacza to, że dwie czołowe ekipy poprzedniego sezonu mogą się zmierzyć ze sobą najwcześniej w niedzielę. Teraz Ekstraklasa poinformowała, że mecz Legii z Lechem rozpocznie się właśnie tego dnia o godz. 18.

Ponadto "Kolejorz" poznał terminy swoich spotkań w 12., 14. i 15. kolejce. I tak ligowy pojedynek z Ruchem Chorzów został zaplanowany na sobotę 17 października na godz. 18. W 14. serii meczów Lech Poznań zagra we Wrocławiu ze Śląskiem w piątek 30 października o godz. 20.30, przy czym termin tego pojedynku może zostać zmieniony w zależności od wyników 1/8 finału Pucharu Polski. Na ostatni tydzień października przypadają bowiem terminy pierwszych meczów ćwierćfinałowych.

Rundę jesienną "Kolejorz" formalnie zakończy w niedzielę 8 listopada starciem z Górnikiem Łęczna przy Bułgarskiej. Początek tego spotkania wyznaczono na godz. 15.30. Należy jednak pamiętać, że do 20 grudnia piłkarze ekstraklasy zagrają jeszcze pięć meczów z rundy rewanżowej.

Więcej o: