Ruch Chorzów. Paweł Oleksy: W meczu z Legią powtórka z Wielkich Derbów Śląska

Paweł Oleksy, obrońca Ruchu Chorzów strzelił swojego pierwszego gola w niebieskich barwach i od razu zapisał się w historii klubu.

Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Trafienie Oleksego zapewniło Ruchowi wygraną z Górnikiem Zabrze. Obrońca niebieskich dobrze ustawił się przy rzucie rożnym wykonywanym przez Patryka Lipskiego i niemal z linii bramkowej wpakował piłkę do siatki.

- Ogromnie się cieszę z tej bramki. Z całą pewnością zamieniłbym kilka goli z innych meczów na tą zdobytą w derbach, tym bardziej, że było to zwycięskie trafienie. Strzeliłem dla Ruchu po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni - mówił Oleksy.

Obrońca niebieskich przyznał, że nie byłoby trzech punktów, gdyby nie wsparcie Matusa Putnocky'ego, bramkarza chorzowskiej drużyny. - Zawsze możemy na niego liczyć. W drugiej połowie cofnęliśmy się głęboko pod własne pole karne, bo chcieliśmy wygrać za wszelką cenę, a wiadomo było, że mamy dobry wynik - podkreślał Oleksy, który myśli już o kolejnym spotkaniu. Za tydzień na Cichą zawita Legia.

- Zawsze liczymy na naszych kibiców, a oni nigdy nas nie zawodzą. W takich meczach jak Wielkie Derby Śląska, kiedy trybuny są pełne i nie widać wolnego miejsca gra się o wiele lepiej. To nas jeszcze bardziej mobilizuje. Cieszymy się, że mecz z Legią zagramy w takiej takiej samej atmosferze - zakończył lewy obrońca Ruchu.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o: