Błękitni Stargard prawie powtórzyli swój rekord z Kołobrzegu

II LIGA PIŁKARSKA. Błękitni prowadzili na boisku Olimpii Zambrów już 3:0, a była 70. minuta meczu. I tylko zremisowali...

Nieprawdopodobne? Nie w przypadku Błękitnych. 27 sierpnia 2014 stargardzianie prowadzili w Kołobrzegu 3:0 do przerwy. Po zmianie stron pozwolili się jednak rozegrać gospodarzom, a ci wbili gościom 4 bramki. Kotwica wygrała 4:3.

O mały włos, a w sobotę w Zambrowie nie nastąpiła powtórka. Przed przerwą trafił wypożyczony z Pogoni Jakub Okuszko i po 45 minutach Błękitni prowadzili 1:0.

Po zmianie stron Olimpia zaatakowała, a stargardzianie ją punktowali. Do siatki trafiali Radosław Wiśniewski i Maciej Kazimierowicz. W 70. minucie było 3:0 i wydawało się, że Błękitni przerwą serię spotkań bez zwycięstwa, odbiją się od dna II ligi.

Nic z tego. Michał Hryszko zdobył kontaktowego gola, a po 10 minutach Olimpia w krótkim odstępie wbiła dwie kolejne bramki. I jeszcze miała okazję na czwartą, ale goście uratowali punkt.

Remis nikogo w stargardzkim zespole nie cieszył, ale i tak pozwolił uciec z ostatniej pozycji. Błękitni dogonili Polonię Bytom, która jest gorsza o jedną bramkę. Od siedmiu jednak spotkań Błękitni nie wygrali. Kolejna szansa - 19 września, gdy podejmą GKS Tychy.

Olimpia Zambrów - Błękitni Stargard 3:3 (0:1)

Bramki. Olimpia: Hryszko (72.), Zapolnik (80.), Twardowski (83.). Błękitni: Okuszko (34.), Wiśniewski (51.), Kazimierowicz (68.).

Błękitni: Ufnal - Siwek, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk, Fadecki, Baranowski, Flis (57. Kazimierowicz), Magnuski (67. Inczewski), Wiśniewski (72. Gutowski), Okuszko (75. Bednarski).

Porażka Kotwicy Kołobrzeg

Trzeciej porażki w sezonie doznali piłkarze Kotwicy. Tym razem nie upilnowali najgroźniejszego napastnika Siarki Tarnobrzeg Daniela Koczona, który wbił im dwie bramki. Goście odpowiedzieli trafieniem Mateusza Świerblewskiego, ale końcowego naporu nie potrafili sfinalizować. Kotwica zajmuje 10. pozycję w tabeli.

Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:0)

Bramki. Siarka: Koczon dwie (31. i 60.). Kotwica: Świechowski (67.).

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Witt, Rydzak (64. Kołodziejski), Nowak (69. Szubert), Sochań (69. Berg), Żołądź, Świechowski, Azikiewicz, Bejuk.