Polonia - Lokomotiv. Finisz na remis

Żużlowcy Polonii zremisowali po fantastycznym finiszu pierwszy mecz w półfinale I ligi. Rewanż w niedzielę w Daugavpils, ale Lokomotiv jest zdecydowanym faworytem.

Kibice i tak jednak fetowali remis po wspaniałej walce w XV biegu, który zdecydował o remisie, choć to rywale prowadzili przez cały mecz. W ostatnim wyścigu poloniści musieli wygrać podwójnie, żeby cieszyć się zwycięstwem w półfinale. Nie udało się, choć zacięcie o to starał się Szymon Woźniak walczący o dwa punkty z Fredrikiem Lindgrenem. Zwyciężył w tym biegu Patrick Hougaard, ale 4:2 przyniosło remis.

W sumie niespodziewany, bo Lokomotiv prowadził od I wyścigu.

- Mamy tor do walki i będą emocje - mówił przed meczem trener Polonii Jacek Woźniak. Jednak w początkowej fazie meczu rywalizacji na dystansie nie było. Decydował start i to niestety żużlowcy Lokomotivu byli szybsi spod taśmy. Przyczepna nawierzchnia im nie przeszkadzała. Po dwóch biegach prowadzili 8:4. Jako pierwszy z bydgoszczan start wygrał w trzecim wyścigu Robert Kościecha - i to dało od razu także zwycięstwo biegowe Polonii. Potem było jednak znacznie gorzej. Przegrał nawet najlepszy w bydgoskiej drużynie Szymon Woźniak. Po sześciu biegach Lokomotiv prowadził już 22:14.

Nie przeszkadzała gościom absencja ich lidera, Jonasa Kylmaekorpiego. Lokomotiv zastosował tzw. zastępstwo zawodnika - żużlowcy, którzy jadą za Kylmaekorpiego nie zrobią tyle punktów - na osłabienie zespołu z Łotwy liczył szkoleniowiec Polonii. Nic z tego, bo doskonale jeździli Maksim Bogdanow i Andrej Lebiediew.

Po X biegach zespół z Łotwy prowadził 35:25. Ciągle o jego przewadze rozstrzygała lepsza postawa na prostej po starcie. Dopiero w trzech ostatnich biegach Polonia była szybka - zwyciężyła je 14:4. To dało szansę w XV wyścigu, ale skończyło się remisem.

- Jesteśmy faworytem przed rewanżem na swoim torze - mówi najlepszy w Lokomotiv Lindgren.

Polonia - Lokomotiv 45:45

Polonia: Hougaard 15 (2, 2, 2, 3, 3, 3), Kudriaszow 7 (0, 3, 1, 1, 2), Kościecha 4 (3, 1, 0), Miśkowiak (1, 0, 1, 2), Woźniak 13 (3, 2, 2, 2, 3, 1), Stalkowski 0 (0, 0, 0), 2 Rydlewski (2, 0, 0)

Lokomotiv: Bogdanow 9 (3, 3, 1, 2, 0), Kylmaekorpi (zaw. zast.), Lindgren 14 (1, 2, 3, 3, 3, 2), Puodżuks 2 (0, 1, 0, 1, d), Lindbaeck 6 (2, 1, 3, 0, 0), Kostygow 2 (1, 0, 1), Lebiediew 12 (3, 1, 2, 3, 2, 1)

Więcej o: