Rośnie w siłę szkółka Falubazu. Dzięki Fundacji KGHM Miedź Polska

Zielonogórski Klub Żużlowy ma nowego biznesowego partnera. Dzięki współpracy z Fundacją KGHM Miedź Polska Falubaz ma uporać się z problemem braku wartościowych juniorów. Żużlowa szkółka już się rozwija, niedawno młodzieżową kadrę Falubazu zasiliło czterech nowych zawodników.

- Pomoc KGHM ułatwi nam prowadzenie zajęć z młodzieżą, dla której speedway jest szansą na realizację sportowych marzeń - mówi Andrzej Napieraj, prezes Stowarzyszenia ZKŻ Zielona Góra. - Żeby zostać wybitnym zawodnikiem, nie wystarczy sam talent. Potrzebna jest również ciężka praca na treningach. Do tego niezbędny jest jednak odpowiedni sprzęt. Wsparcie Fundacji KGHM Polska Miedź pozwoli m.in. na niezbędne inwestycje w nowe motocykle, wyposażenie żużlowców, zakup części zamiennych i organizację 28 sesji treningowych.

- Fundacja promuje inicjatywy ukierunkowane na rozwój społeczności lokalnych, w tym te adresowane do dzieci i młodzieży. Takim przedsięwzięciem jest szkółka żużlowa w zielonogórskim klubie - powiedział Marek Bestrzyński, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź. - Wiemy, jak istotną rolę w Zielonej Górze odgrywa żużel. Trzymamy kciuki za młodych zawodników i wierzymy, że nasze wsparcie pomoże im jeszcze lepiej się rozwijać, a w przyszłości dostarczać wiele radości miejscowym kibicom.

Na współpracy z Fundacją KGHM Polska Miedź skorzystają utalentowani młodzieżowcy ZKŻ, którzy uzyskali już licencję żużlową: Arkadiusz Potoniec, Bartosz Kibała, Mateusz Burzyński, Oskar Potoniec, Damian Pawliczak, Wojciech Pilarski i Jakub Zubczyński. Czterech ostatnich niedawno zdobyło żużlowe "prawa jazdy", wszyscy mają już za sobą debiut w zawodach.

Nowy sprzęt będzie też służył pozostałym kandydatom na rycerzy czarnego sportu z zielonogórskiej szkółki.

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: