Koszykarski Śląsk znalazł nowego rozgrywającego

Zawodnikiem, który będzie prowadził grę Śląska Wrocław, ma być Brandon Heath

Po zakontraktowaniu skrzydłowego Anthony'ego Smitha w Śląsku pozostał jeszcze wakat na pozycji rozgrywającego. Poszukiwania gracza na tę pozycję trwały od kilku tygodni. Wrocławianie nie zamierzali jednak wykonywać gwałtownych ruchów i spokojnie obserwowali sytuację na rynku transferowym w poszukiwaniu odpowiedniego kandydata.

Jak udało nam się ustalić, bliski podpisania kontraktu ze Śląskiem jest Brandon Heath. Amerykanin ma się pojawić we Wrocławiu jeszcze w sobotę, chociaż nikt w klubie nie potwierdza oficjalnie tej informacji.

Heath to gracz bardzo doświadczony. Ma 31 lat i za sobą kilka niezłych sezonów. Grał m.in. na Cyprze, we Włoszech, Francji i Bułgarii. W tym ostatnim kraju spędził cztery owocne sezony, w trakcie których święcił swoje największe sukcesy w karierze. W sumie z dwoma stołecznymi klubami - Lukoilem Academic i Lewskim Sofia wywalczył cztery mistrzowskie tytuły i tyle samo razy sięgał po krajowy puchar. Był także wybierany MVP tamtejszych rozgrywek.

Heath to zawodnik ograny także na arenie międzynarodowej. Mierzący 190 cm wzrostu Amerykanin z Academikiem w sezonach 2011/2012 i 2012/2013 rywalizował w pucharze Eurocup. Jego średnie z tych rozgrywek to 11,8 punktu, 4,6 asysty i 4,2 zbiórki na mecz.

Jego ostatnim klubem był libański Club Sagesse, w którym odbudowywał się po kontuzji ścięgna Achillesa, które zerwał pod koniec ubiegłego roku w meczu z chorwackim Zadarem.

Na tym jednak nie koniec ruchów kadrowych w Śląsku. Wszystko wskazuje, że z zespołem pożegna się Sasa Borovnjak. Serbski środkowy we Wrocławiu przebywa na miesięcznych testach, które wkrótce się kończą i bardzo prawdopodobne, że na tym jego przygoda z 17-krotnymi mistrzami Polski się zakończy. Trener Mihailo Uvalin ma już na oku nowego środkowego. Ma to być gracz z USA.

Ligowe zmagania Śląsk rozpocznie 10 października wyjazdowym meczem z Siarką Tarnobrzeg. Z kolei swój pierwszy mecz w nowo utworzonym pucharze FIBA Europe Cup rozegra 29 października. Wówczas podejmie we własnej hali litewski BC Siaulai.

Aktualna kadra Śląska:

Rashad Madden, Norbert Kulon, Wojciech Jakubiak, Kamil Chanas, Michał Jankowski, Maksym Kulon, Anthony Smith, Maciej Krakowczyk, Artur Wnętrzak, Witalij Kowalenko, Mateusz Jarmakowicz, Mateusz Stawiak, Jarvis Williams, Sasa Borovnjak.

Więcej o: