Pech Pogoni Szczecin: Ricardo Nunes wróci do gry w styczniu

Kontuzja lewego obrońcy Pogoni Szczecin w Kielcach okazała się poważniejsza, niż przypuszczano.

- Faulu nie ma, gramy dalej, a Nunes wypada z gry do końca roku - poinformował na Twitterze Czesław Michniewicz. Szkoleniowiec zamieścił też zdjęcie z meczu z Koroną Kielce, gdy zawodnik doznał kontuzji (bez konsekwencji dla zawodnika Korony).

Podczas czwartkowych badań okazało się, że obrońca zerwał jedno z wiązadeł pobocznych w kolanie. Piłkarz podjął już decyzję, że uraz będzie leczony operacyjnie.

Nunes dołączył do Pogoni jesienią 2014 r. W poprzednim sezonie rozegrał 22 spotkania, ale dopiero wiosną wywalczył miejsce w podstawowym składzie. I tak też było w obecnych rozgrywkach. Siedem występów i wszystkie w podstawowej jedenastce. Kolejne występy - wiosną 2016 r.

Kto zastąpi Nunesa w obronie? Naturalnym kandydatem jest Mateusz Lewandowski, który przed przyjściem Nunesa grał na tej pozycji, a później wyjechał do Włoch. "Lewy" wrócił tego lata i rywalizował z byłym reprezentantem RPA. Tę walkę przegrał. Drugim kandydatem może być Sebastian Rudol, który grał w obronie cały poprzedni sezon, ale po prawej stronie.