Orlen Wisła II zaczyna sezon w I lidze. "Chłopaki spragnieni gry"

- Chcielibyśmy nie tylko się utrzymać, ale zająć możliwie jak najwyższe miejsce. Myślę, że stać nas na miejsce w pierwszej piątce - mówi Robert Jankowski, który w parze z Bogdanem Janiszewskim tworzy duet trenerski piłkarzy ręcznych Orlen Wisły II Płock.

Sobotnim meczem wyjazdowym z SMS-em ZPRP Gdańsk płocczanie rozpoczną zmagania na zapleczu Superligi. Do walki o ligowe punkty przystępują w dobrej formie. - Mamy za sobą solidne przygotowania, wykonaliśmy dużo pracy - opowiada trener Jankowski. - Rozegraliśmy też sporo sparingów, w których zespół mógł się zgrywać, ćwiczyć zagrywki.

Niestety, jedno co przeszkodziło w przygotowaniach to urazy. Z zespołem nie mógł trenować rozgrywający Kacper Adamski, który miał pękniętą kość śródstopia. Ze składu wypadli też Michał Szczutowski i Łukasz Całujek. Tego ostatniego czeka dłuższa przerwa w grze. - Podczas sparingu został mocno pociągnięty za rękę, od tego momentu odczuwa ból w stawie barkowym - informuje szkoleniowiec Orlen Wisły II Płock. - Wielka szkoda, bo chłopak fajnie się wkomponował do drużyny. Na szczęście do gry wrócił już Kacper Adamski. Pozostali chłopacy są zdrowi i spragnieni grania w meczach o stawkę.

Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Zawodnicy spędzają ze sobą sporo czasu poza boiskiem, ostatnio pojechali na paintball. - To ważne, by grupa jak najlepiej się zintegrowała. Przed nami trudny sezon - podkreśla Jankowski. - Będziemy walczyć z doświadczonymi drużynami w grze na poziomie pierwszoligowym. Mają w składach zawodników, którzy w przeszłości występowali w Superlidze. Skład naszej kadry oparty jest na graczach, którzy albo wyszli z wieku juniora, albo są jeszcze juniorami. Czeka nas kolejny mocny sprawdzian. Ale skoro awansowaliśmy do I ligi, to chcielibyśmy nie tylko się w niej utrzymać, ale zająć możliwie jak najwyższą lokatę. Myślę, że stać nas na miejsce w pierwszej piątce. Im wyżej, tym lepiej.

W piątek zespół ma w planach dwa treningi. - I jak mówi trener Bogdan Janiszewski jeszcze sobie porozmawiamy i spojrzymy głęboko w oczy. W sobotę rano jedziemy do Gdańska na mecz - dodaje Robert Jankowski.

Pierwszy mecz w I lidze przed własną publicznością rezerwy Orlen Wisły rozegrają 19 września o godz. 20. Ich rywalem będzie MKS Poznań, w którym występuje kilku płocczan: Maciej Tokaj, Antoni Żochowski, Rafał Niedzielski czy Bartosz Przedpełski. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Przypomnijmy, że tego samego dnia odbędzie się inauguracyjny pojedynek nafciarzy w Lidze Mistrzów, którzy zmierzą się z węgierskim Veszprem.

Oto pełny skład Orlen Wisły II Płock na sezon 2015/16:

-- bramkarze: Marcin Ruciński, Tomasz Wiśniewski, Szymon Rybicki

-- skrzydłowi: Adam Zaremba, Filip Koper, Leon Sowul, Maciej Skibiński, Michał Lemaniak, Patryk Graczyk

-- rozgrywający: Marcin Miedziński, Wiktor Bronowski, Łukasz Całujek, Miłosz Rupp, Bartosz Starzyński, Kacper Adamski, Jakub Moryń, Roman Chosik, Bartosz Wojdak, Adrian Turkowski

-- kołowi: Michał Szczutowski, Tadeusz Janiszewski

Więcej o: