#PKOBiegCharytatywny w Lidzbarku Warmińskim - zamień wysiłek na posiłek dla dzieci

PKO Bank Polski zaprasza na ogólnopolski bieg sztafetowy, który pod hasłem ?Pomagamy z każdym krokiem? wystartuje 19 września. Akcja rozegra się równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, w tym w Lidzbarku Warmińskim. Zarejestruj swoją drużynę i przyłącz się do biegu - każde okrążenie to jeden obiad dla dziecka.

Bieg rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 9.50 - jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce. W Lidzbarku Warmińskim zawody odbędą się na Stadionie OSiR przy ul. Bartoszyckiej 24. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.

- PKO Bieg Charytatywny to fantastyczna inicjatywa, ponieważ łączy przyjemność biegania z przyjemnością pomagania - mówi Dorota Gardias, prezenterka TVN, ambasadorka biegu. - Podczas jednej godziny wspólnego pokonywania okrążeń możemy zrobić coś dobrego dla siebie, dla naszej kondycji i zdrowia, a równocześnie dla dzieci, które potrzebują pomocy. Po takim biegu na pewno poczujemy satysfakcję i przypływ pozytywnej energii - zachęca Dorota Gardias.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę i zarejestrować ją na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl . Warto pamiętać, że na każdym stadionie liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób. Opłatę startową w wysokości min. 25 zł za całą drużynę należy przekazać na konto dedykowane dla Lidzbarka Warmińskiego: 86 1020 1068 0000 1602 0282 4811. Kwota ta również zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom.

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Silesia Marathon, PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni czy Warszawska Triada Biegowa "Zabiegaj o pamięć" (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe "biegnę dla ". Od 2013 r. Bank zorganizował 119 akcji, w których uczestniczyło prawie 40 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,7 mln zł. W 2015 r. odbyły się już 32 takie akcje, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 490 tys. zł dla najbardziej potrzebujących.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie, mają możliwość pomocy dzieciom w regionie, w którym odbywa się bieg poprzez dokonywanie wpłat na odpowiednie konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Dla Lidzbarka Warmińskiego jest to konto numer: 12 1020 1068 0000 1902 0282 5123. Przelew powinien być zatytułowany "Darowizna na dożywianie dzieci".

Więcej o programie "PKO Biegajmy razem" łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

Więcej o: