Motor jak reprezentacja. Hetman gorszy od Gibraltaru

W poniedziałek reprezentacja Polski pokonała Gibraltar 8:1. Na Arenie Lublin blisko 2,5 tys. osób było świadkami niemal równie jednostronnego widowiska. Niemal, bo Hetman Zamość nie był w stanie strzelić Motorowi choćby jednego gola.

Przed meczem z Hetmanem piłkarze Dominika Nowaka byli zdecydowanym faworytem. Zamościanie do tej pory nie zdobyli nawet punktu i w siedmiu meczach stracili aż 28 bramek. Trener Motoru potraktował jednak to spotkanie bardzo poważnie. W podstawowej jedenastce dokonał tylko dwóch zmian w porównaniu z poprzednim spotkaniem z Sokołem Sieniawa (0:1).

Od pierwszego gwizdka sędziego Pawła Smyka widać było różnicę klas dzielącą oba zespoły. Strzelanie rozpoczął w 11. minucie Tomasz Tymosiak, który wykorzystał podanie Filipa Drozda. Na kolejne bramki trzeba było jednak poczekać. Motor miał ogromną przewagę, ale nie potrafił wypracować sobie dogodnych sytuacji. Niemoc udało się przełamać w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy. Bramki zdobywali Krystian Mroczek i Paweł Myśliwiecki. W obu przypadkach duże zasługi na swoje konto może zapisać Tymosiak, który zanotował dwie asysty. Dołożył do tego jeszcze drugiego gola, gdy tuż przed gwizdkiem na przerwę ładnym strzałem z dystansu pokonał Patryka Kierepkę i po pierwszych 45 minutach było 4:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Goście nie mieli argumentów, żeby przeciwstawić się ofensywnej sile Motoru. W pierwszym kwadransie kolejne bramki dorzucili Myśliwiecki i Drozd i było już 6:0. W kolejnych minutach tempo gry nieco zmalało. Żółto-biało-niebiescy atakowali, ale tak jakby nie chcieli już zrobić krzywdy rywalom. Do czasu. W ostatnich trzech minutach Motor zdobył kolejne dwa gole. Najpierw dośrodkowanie powracającego po kontuzji Piotra Piekarskiego wykorzystał Ivan Dykij, a gości pogrążył po szybkiej kontrze Michał Michota.

Bramki: Tymosiak (11., 45.), Mroczek (36.), Myśliwiecki (40., 52.), Drozd (56.), Dykij (88.), Michota (90.)

Motor: Zagórski - Falisiewicz, Gieraga, Dykij, Szywacz (55. Michota), Król, Tymosiak (46. Piekarski), Stachyra (55. Prusinowski Ż), Mroczek, Myśliwiecki, Drozd (66. Wojczuk).

Hetman: Kierepka - Stolarski (46. Baran), Wróblewski, Kudriawcew Ż (66. Kaznokha), Myszka, Krawiec, Bubeła (21. Bukowski), Chruściński (46. Fidler), Markowski, Karaszewski, A. Wołoch.

Widzów: 2461.

Sędziował: Paweł Smyk (Biała Podlaska).

Wszystkie wyniki 8. kolejki III ligi:

Chełmianka Chełm - Avia Świdnik 3:2, Orlęta Radzyń Podlaski - Orzeł Przeworsk 2:1, Polonia Przemyśl - Piast Tuczempy 3:2, Lewart Lubartów - Lublinianka 0:1, Resovia Rzeszów - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1, Izolator Boguchwała - JKS Jarosław 0:1, Karpaty Krosno - Sokół Sieniawa 3:1, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Stal Rzeszów 1:1, Motor Lublin - Hetman Zamość 8:0.