Górnik pokonał Radomiaka. Nowi gracze na testach

W środę piłkarze Górnika rozegrali mecz towarzyski z II-ligowym Radomiakiem. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli łęcznianie, którzy pokonali rywali 3:0.

Najbliższy mecz w ekstraklasie zespół trenera Jurija Szatałowa rozegra w poniedziałek 14 września u siebie, a przeciwnikiem będzie Wisła Kraków. Stąd też, wykorzystując przerwę, Górnik zmierzył się z radomianami. W zespole z Łęcznej testowano dwóch graczy - napastnika z Australii Travisa Coopera (Adamstown Rosebud FC) i ukraińskiego obrońcę Witalija Berezowskyjego (ostatnio Stomil Olsztyn).

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał tuż przed przerwą Bartosz Śpiączka, a na początku drugiej połowy trafił Cooper, natomiast wynik spotkania ustalił w 83. minucie Jakub Świerczok.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Górnik Łęczna 3 (1)

Bramki: Śpiączka (45.), Cooper (51.), Świerczok (83.)

Radomiak 0

Górnik - I połowa: Rodić - Mierzejewski, Bednarek, Bozić, Leandro - Nikitović, Tymiński Ż - Basta, Piesio, Bonin - Śpiączka.

II połowa: Prusak - Sasin, Szmatiuk, Bielak Ż, Kalinowski - Berezowskyj, Nowak, Poźniak (75. Pruchnik), Pitry - Cooper, Jakub Świerczok.

Radomiak: Banasiak - Cieciura, Świdzikowski, Sylwestrzak, Kucharski - Napora, Agu Ż, Puton, Brągiel, Kwiek - Śliwiński oraz Kula, Wasilewski, Jędrzejczyk, Sulkowski, Puton, Radecki, Chrabąszcz, Vliczny, Leandro, Wolski