Przewodnik maratończyka: Wszystko, co musisz wiedzieć o 33. PKO Wrocław Maratonie

W niedzielę o godz. 9 rozpocznie się 33. PKO Wrocław Maraton - wciąż można się jeszcze zapisywać do startu w imprezie. Publikujemy wszystkie najważniejsze informacje, które będą przydatne dla każdego ze startujących.

Praca Sekretariatu Zawodów: Weryfikacja zawodników

Hala Gier AWF Wrocław

11 września w godz. 16-22

12 września w godz. 9-22

13 września w godz. 5.30-8

Podczas weryfikacji zawodnicy muszą: posiadać dowód tożsamości, podpisać oświadczenie, pokwitować odebranie pakietu startowego.

Maraton Wrocław. Dojazd

Dojazd do Sekretariatu Zawodów:

- z Dworca Głównego PKS i PKP - bezpośrednio autobusem linii 145, tramwajami linii 9,

- z centrum - Galeria Dominikańska - bezpośrednio tramwajami 9, 17, 33,

- z Portu Lotniczego Wrocław SA - autobusem linii 406 do Dworca Głównego PKP i dalej jak z Dworca Głównego PKP.

Wyjazd z Sekretariatu Zawodów:

- na Dworzec Główny PKP i Dworzec Główny PKS - bezpośrednio autobusem linii 145, tramwajami linii 9,

- do centrum - Galeria Dominikańska - bezpośrednio tramwajami linii 9, 17, 33,

- do Portu Lotniczego Wrocław SA - jak do Dworca Głównego PKP i dalej autobusem linii 406 bezpośrednio na lotnisko.

Uczestnicy 33. PKO Wrocław Maratonu będą mogli poruszać się wrocławską komunikacją miejską i podmiejską bez biletu, okazując jedynie numer startowy w dniach 12 i 13 czerwca 2015 r.

Maraton Wrocław. Przebieralnie

Przebieralnie oraz depozyt będą znajdować się w Hali Sportowej AWF Wrocław przy Sekretariacie 33. PKO Wrocław Maratonu i będą czynne 13 września 2015 r. od godz. 6 do 16. Odbiór rzeczy z depozytu odbywać się będzie za okazaniem numeru startowego. Zagubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę.

Toalety będą znajdowały się na Stadionie Olimpijskim obok startu i mety, a na trasie za punktami odżywiania i odświeżania.

Pacemakerzy poprowadzą zawodników na następujące czasy: 3 godz. 15 min, 3 godz. 30 min, 3 godz. 45 min, 4 godz., 4 godz. 15 min, 4 godz. 30 min, 4 godz. 45 min, 5 godz.

Maraton Wrocław. Parkingi

Na terenie Stadionu Olimpijskiego będzie znajdować się 2000 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Wjazd na Stadion Olimpijski 12 i 13 września 2015 r. będzie możliwy jedynie od ul. Mickiewicza od godz. 6. Prosimy, aby osoby, które chcą skorzystać z parkingu, przyjechały odpowiednio wcześniej i stosowały się do zaleceń służb organizatora.

W pobliżu Stadionu Olimpijskiego zostaną uruchomione dodatkowe parkingi, tj.:

- parking przy VOLVO, ul. Mydlana (pojemność około 800 aut) - bezpłatny i niestrzeżony - idealny dla zawodników wyjeżdżających w kierunku Warszawy, Poznania, Oleśnicy, Jelcza-Laskowic, Oławy, Opola, Strzelina,

- przy ul. Mickiewicza (pojemność około 100 aut) - bezpłatny i niestrzeżony,

- parking podziemny przy Hali Stulecia (800 aut) - płatny zgodnie z cennikiem i regulaminem parkingu.

Start:

13 września o godz. 9 ze Stadionu Olimpijskiego. Zawodnicy muszą się zgłosić na start w godz. 8.30-8.45. Uczestnicy ustawiają się wg kolejności - z przodu elita (zawodnicy z numerami od 1 do 100), a za nimi pozostali w strefach startowych.

Wykaz stref:

elita - kolor czerwony,

zawodnicy z czasami do 3:54:59 - kolor niebieski,

zawodnicy z czasami 3:55:00 - 4:19:59 - kolor zielony,

zawodnicy z czasami 4:20:00 do 6:00:00 - kolor fioletowy.

Maraton Wrocław. Pakiet startowy:

- koszulka termoaktywna marki Brubeck

- napój izotoniczny Iso Fresh

- baton energetyczny Protein Snack

- Warka Radler 0%

- chrupki kukurydziane

- kupon do Aquaparku na baseny rekreacyjne

- magazyn "Runner's World"

- opaska silikonowa na rękę

Maraton Wrocław. Trasa

Główne ulice:

Start Stadion Olimpijski - al. Różyckiego - al. Kochanowskiego - ul. Toruńska - al. Kasprowicza - ul. Żmigrodzka - Obwodnica Śródmiejska - ul. Popowicka - ul. Pilczycka - al. Śląska - ul. Lotnicza - ul. Legnicka - Podwale - ul. Piłsudskiego - ul. Grabiszyńska - al. Hallera - al. Wiśniowa - ul. Armii Krajowej - ul. Borowska - ul. Komandorska - ul. Piłsudskiego - ul. Świdnicka - ul. Widok - ul. Kazimierza Wielkiego - ul. Nowy Świat - ul. Grodzka - most Piaskowy - mosty Młyńskie - pl. Bema - ul. Sienkiewicza - ul. Grunwaldzka - most Szczytnicki - al. Różyckiego - Stadion Olimpijski Meta.

Start i meta tradycyjnie już na Stadionie Olimpijskim. Trasa będzie posiadała oznaczone wszystkie kilometry - od 1 do 42 (co 1 km). Punkty pomiaru czasu znajdą się na: starcie, 5., 10., 15., 21.0975, 25., 30., 35., 40. kilometrze oraz na mecie. Natomiast punkty odżywiania staną na mniej więcej: 5., 10., 15., 20., 25., 30., 35. i 40. kilometrze. Z kolei punkty odświeżania będą znajdowały się na: 7,5., 12,5., 17,5., 22,5., 27,5., 32,5. i 37,5. kilometrze. Obok punktów odżywiania i odświeżania staną punkty medyczne, które będą obsługiwane przez ratowników medycznych. Na trasie będą również funkcjonowały punkty masażu - na: 17,6., 22,6., 27,6., 32,6. i 37,6. kilometrze. Kabiny WC będą znajdowały się za punktami odżywiania i odświeżania.

Maraton Wrocław. Główne nagrody

Do rozlosowania wśród tych zawodników, którzy dobiegną do mety: samochód osobowy Kia Rio, iPady. W tym roku obecność uczestnika podczas losowania nie jest wymagana. Ze zwycięzcami organizatorzy skontaktują się za pośrednictwem wiadomości SMS oraz telefonicznie. Losowanie nagród ok. godz. 15.20.

Maraton Wrocław. Klasyfikacja netto i start strefowy

Wszelkie klasyfikacje prowadzone będą wg indywidualnych czasów netto, liczonych od momentu przekroczenia maty pomiarowej na starcie do momentu przekroczenia mety pomiarowej na mecie. Jedynie pierwszych 50 zawodników przekraczających metę będzie klasyfikowanych wg czasu brutto, liczonego od strzału startera.

Starty poszczególnych stref będą odbywały się w odstępach czasowych. O przynależności do strefy decyduje czas, który podali państwo podczas rejestracji. Aby ułatwić odnalezienie swojej strefy, będą one oznaczone identycznym kolorem jak numer startowy.

Więcej o: