Miasto chce sprzedać Łuczniczkę

Ratusz rozpoczął procedurę sprzedaży siatkarskiej drużyny. Do kupienia jest 88888 akcji spółki Łuczniczka

To drugi zawodowy zespół, który miasto chce sprzedać. Podobnie jest z żużlową spółką ŻKS Polonia. Ratusz jest większościowym właścicielem obu tych klubów. Siatkarze, którzy grali w PlusLidze w poprzednich dwóch sezonach jako Transfer, teraz mają występować pod nazwą Łuczniczka. Szefowie klubu poszukują jednak sponsora tytularnego.

Ratusz ogłosił w środę, że zamierza sprzedać wszystkie swoje akcje siatkarskiej spółki - to w sumie ponad 92 proc. udziałów. Cenę nominalną jednej akcji ustalono na 26 złotych - w sumie wartość przekracza 2,3 mln złotych. Ostateczna cena będzie jednak znacznie niższa. Niedawno ratusz usiłował sprzedać Polonię. Wartość nominalna akcji wynosiła 25 zł, a ostatecznie ich cena spadła do 1 grosza. Transakcja i tak się wówczas nie udała, ale zdecydowało o tym zadłużenie żużlowej spółki.

Sytuacja siatkarskiej Łuczniczki jest bez porównania lepsza. Termin składania odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji upływa 25 września. Ratusz zastrzegł także, że w "negocjacjach będzie brane pod uwagę doświadczenie w zarządzaniu podmiotami zajmującymi się sportem zawodowym".

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: