Wioślarze obiecują walkę o start w Rio 2016 [ZDJĘCIA]

W maju w Lucernie wioślarze, którzy nie zdołali się zakwalifikować na igrzyska, będą walczyć o olimpijską nominację. Bydgoszczanie obiecują, że będzie ich więcej zdołało się dostać na niedawnych mistrzostwach świata.

Po MŚ w Aiguebulette do Rio 2016 z Lotto Bydgostii zakwalifikowała się dwójka Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, która zajęła czwarte miejsce; Dariusz Radosz z męskiej czwórki podwójnej i Monika Ciaciuch w czwórce podwójnej.

Najbardziej smutni byli członkowie męskiej ósemki. Pięć osad wywalczyło kwalifikacje olimpijskie na mistrzostwach świata. Nie było wśród nich Polaków broniących brązowego medalu sprzed roku. Nasza ósemka musi teraz walczyć w Lucernie, gdzie tylko dwie ósemki zdobędą awans na IO.

Wioślarki i wioślarze na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio będą rywalizować w dniach, 6-14.08.2016 roku. Na razie polscy wioślarze wywalczyli sześć kwalifikacji: dwójka podwójna kobiet, dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej, czwórka podwójna kobiet, jedynka mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej i czwórka podwójna mężczyzn.

Więcej o: