33. PKO Wrocław Maraton: Jeszcze można zapisać się do biegu

33. PKO Wrocław Maraton zaplanowano na najbliższą niedzielę. Start o godz. 9 z bramy Stadionu Olimpijskiego.

Można się jeszcze zapisywać do startu w 33. PKO Wrocław Maratonie. W imprezie ma wystartować 6 tys. biegaczy, a we wtorek było jeszcze około 300 wolnych miejsc.

W porównaniu z poprzednimi latami trasa tegorocznego maratonu została zmieniona. Centrum imprezy w dalszym ciągu są okolice Stadionu Olimpijskiego, ale start i meta ze względu na prowadzony na nim remont zostały przeniesione z Pergoli w kierunku bram wjazdowych prowadzących na obiekt AWF-u od strony ul. Różyckiego i Mickiewicza.

W tym roku maratończycy nie pobiegną przez Rynek, ale malowniczych obiektów i miejsc na trasie i tak nie zabraknie. Jak podkreślają organizatorzy, nowa trasa jest łatwiejsza, a co za tym idzie dużo szybsza. Zależy im, aby biegacze przyjeżdżali do Wrocławia po życiówki, tak jak jadą w tym celu do Berlina.

10 najszybszych pań i panów w klasyfikacji generalnej dostanie odpowiednio: 15 tys., 12 tys., 9 tys., 7 tys., 5 tys., 4 tys., 3 tys., 2 tys., 1,5 tys. i 1 tys. zł. Dodatkowo przewidziane są premie dla biegaczek i biegaczy, którym uda się złamać wyznaczone bariery czasowe. Kobieta, która dotrze na metę w czasie poniżej 2:37.27, otrzyma dodatkowo 20 tys. zł. Tyle samo dostanie mężczyzna, który złamie czas 2:13.28. Oprócz tego wśród osób, które dobiegną do mety, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, w tym samochód osobowy Kia Rio oraz iPady. Na razie zgłosili się biegacze aż z 32 krajów z całego świata.

Trwają też zapisy do ulubionego biegu wrocławian - "PKO Biegu Rodzinnego - Mila Olimpijska". W ciągu kilku dni wydano ponad 1000 numerów. Warto się spieszyć z zapisami, bo może zabraknąć miejsc. Przypomnijmy, że w tym roku przygotowano 3500 numerów startowych. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Można też dołączyć do uczestników sztafety charytatywnej "Bieg po Nadzieję", by wesprzeć podopiecznych Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Każdy może pomóc. Wystarczy tylko wypełnić formularz i opłacić startowe w wysokości 200 zł. Cały dochód ze sztafety zostanie przekazany na leczenie małych pacjentów "Przylądka Nadziei".

Więcej informacji o maratonie, utrudnieniach komunikacyjnych w trakcie imprezy i zmianach w organizacji ruchu na stronie internetowej wroclawmaraton.pl

Trasa Maratonu (główne ulice)

Stadion Olimpijski (start) - al. Różyckiego - al. Kochanowskiego - ul. Toruńska - al. Kasprowicza - ul. Żmigrodzka - Obwodnica Śródmiejska - ul. Popowicka - ul. Pilczycka - al. Śląska - ul. Lotnicza - ul. Legnicka - Podwale - ul. Piłsudskiego - ul. Grabiszyńska - al. Hallera - al. Wiśniowa - ul. Armii Krajowej - ul. Borowska - ul. Komandorska - ul. Piłsudskiego - ul. Świdnicka - ul. Widok - ul. Kazimierza Wielkiego - ul. Nowy Świat - ul. Grodzka - most Piaskowy - mosty Młyńskie - pl. Bema - ul. Sienkiewicza - ul. Grunwaldzka - most Szczytnicki - al. Różyckiego - Stadion Olimpijski (meta).

Więcej o: