Bezbramkowy remis młodzieżówki ze Szwecją

Reprezentacja Polski do lat 21 bezbramkowo zremisowała we wtorek w towarzyskim meczu ze Szwecją, która jest mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej. W spotkaniu tym zagrało trzech piłkarzy Jagiellonii Białystok

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wtorkowym pojedynkiem w Kielcach ze Szwecją biało-czerwoni rozpoczęli przygotowania do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w 2017 roku odbędą się w Polsce. Trener Marcin Dorna na to spotkanie powołał trzech zawodników Jagiellonii. Od pierwszej minuty zagrało dwóch z nich. W bramce wystąpił Bartłomiej Drągowski, z kolei jako skrzydłowy Przemysław Frankowski. Golkiper nie miał w zasadzie zbyt wiele pracy, ale jak już musiał interweniować (chociażby w 30. minucie, gdy bardzo groźnie strzelał Carlos Strandberg), to czynił to skutecznie. Warto też wspomnieć, że w drugiej minucie dopisało mu trochę szczęścia. Piłka po uderzeniu Kerima Mrabtiego odbiła się od słupka.

Drągowski rozegrał całe spotkanie, z kolei Frankowski został zmieniony w 85. minucie. Wówczas też na murawie pojawił się trzeci z zawodników Jagiellonii powołanych na ten pojedynek - Jonatan Straus.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Polska - Szwecja 0:0

Polska: Drągowski - Kędziora, Dawidowicz, Jach, Rudol (85. Straus) - Frankowski (85. Niepsuj), Uryga (85. Łasicki Ż), Murawski (85. Lipski), Kobylański (61. Dźwigała), Formella (70. Przybyła) - Stępiński (71. Mazek).

Więcej o: