Enej, Gortat, Lewandowski - wszyscy wspierają Darcy'ego Warda [ZDJĘCIA]

Historię Darcy'ego Warda, australijskiego żużlowca, słyszeli chyba wszyscy - 23-latek ucierpiał w wypadku, gdy na torze stadionu w Zielonej Górze walczył w barwach Falubazu. U żużlowca stwierdzono przerwanie rdzenia kręgowego. I choć od wypadku minęło już blisko trzy tygodnie, profile społecznościowe Darcy'ego zalewają życzenia szybkiego zdrowia. Kto, oprócz kibiców Falubazu, wspiera żużlowca? Reprezentacja narodowa z Robertem Lewandowskim na czele, zawodnicy PGE Skry Bełchatów, a nawet... zespół Enej.

Do wypadku doszło w niedzielę 23 sierpnia w ostatnim wyścigu meczu SPAR Falubazu z GKM-em Grudziądz. Darcy Ward w Zielonej Górze przeszedł dwie operacje: kręgosłupa oraz lewego nadgarstka. Cztery dni po feralnej niedzieli Darcy wyleciał specjalnym samolotem z lotniska w Babimoście do jednej z klinik w Londynie. Tam został otoczony troskliwą opieką psychologiczną i jest dalej leczony.

Będący stale przy nim inny australijski żużlowiec - Davey Watt - za pośrednictwem Twittera podziękował zielonogórskim lekarzom, personelowi szpitala, klubowi oraz wszystkim kibicom za wsparcie.

- Na dziś podstawą leczenia Darcy'ego jest rehabilitacja psychiczna, na fizyczną czas przyjdzie później - stwierdził Robert Zapotoczny, lekarz Falubazu. - Jeśli chodzi o rokowania co do jego zdrowia, będziemy mogli o tym mówić za jakiś miesiąc, może dwa. Sprawa jest bardzo trudna. Na pewno czeka go intensywny proces rehabilitacji.

Nieustannie na profile społecznościowe Darcy'ego spływają życzenia powrotu do zdrowia. Kto wspiera żużlowca? Zobaczcie.

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ

PROKURATOR CHCE DOPAŚĆ TYCH, KTÓRZY ZNIEWAŻALI WARDA

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: