MMA. Znamy kolejną rywalkę Jędrzejczyk. Walka w Australii

Joanna Jędrzejczyk, gwiazda klubu Berkut Arrachion Olsztyn, po raz drugi w karierze stanie do obrony mistrzowskiego pasa prestiżowej amerykańskiej organizacji UFC. Jej przeciwniczką będzie pochodząca z Kanady Valerie Letourneau.

Olsztynianka będzie broniła tytułu mistrzowskiego w wadze słomkowej Ulimate Fighting Championship, po raz drugi w przeciągu pięciu miesięcy. Poprzednio podczas czerwcowej gali w Berlinie, Polka pokonała przez techniczny nokaut Jessicę Penne. Zgodnie z zapowiedzią, reprezentantka Arrachionu zdominowała rywalkę i zmusiła sędziego do przerwania walki w trzeciej rundzie. Joanna Jędrzejczyk zwycięstwo okupiła jednak kontuzją prawego kciuka. - Asia jest świeżo po kontuzji - mówi dla olsztyn.sport.pl Szymon Bońkowski, trener w Arrachionie. - Od niedawna zaczęła się ruszać, ale ogólnie jest w dobrej dyspozycji.

Nie jest zaskoczeniem, kto będzie jej kolejną przeciwniczką. Zgodnie z przewidywaniami wszystkich obserwatorów MMA, będzie nią Kanadyjka Valerie Letourneau. Walka odbędzie się 15 listopada podczas gali UFC 193 w Melbourne. Rywalka Polki wygrała wszystkie dotychczasowe trzy starcia w UFC, a jej pełny bilans w zawodowym MMA to osiem zwycięstw i trzy porażki.

- Wstępnie oglądaliśmy już jej walki - podkreśla Bońkowski. - Mamy jeszcze trochę czasu, by zacząć przygotowania pod kątem taktycznym. Teraz jest chwila na zbudowanie formy wytrzymałościowej. Mamy dwa miesiące, więc myślę, że to wystarczy na przygotowania.

Jak przyznaje opiekun wojowniczki z Olsztyna, treningi do walki standardowo będą przebiegać w stolicy Warmii i Mazur. - Joanna dopiero w czwartek wraca ze Stanów Zjednoczonych, gdzie na specjalnej konferencji ogłoszono jej nowy pojedynek - tłumaczy Szymon Bońkowski. - W przyszłym tygodniu wylatujemy zaś do Australii, gdzie będzie promować galę. Wyjazdy związane z promocją zawsze rozbijają nasz cykl przygotowawczy. Dlatego potem nie chcemy robić dodatkowych wyjazdów poza Olsztyn. Jeśli będziemy potrzebować sparingpartnerów, to będziemy ich ściągać do nas.

Przypomnijmy, że wcześniej jedną z kandydatek, która miała zmierzyć się z popularną "JJ" była zajmująca pierwszą pozycję w rankingu Claudia Gadelha. Brazylijka doznała jednak kontuzji pleców, która wykluczyła jej udział w walce.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: