Magda Linette nominowana do występu w turnieju wschodzących gwiazd tenisa!

Poznańska tenisistka Magda Linette została nominowana do występu w turnieju WTA Rising Stars Invitational 2015. O tym, czy zagra w tych zawodach, zadecydują internauci.

WTA Rising Stars Invitational to turniej dla zawodniczek poniżej 23. roku życia. Odbywa się on przy okazji rozgrywanych w Singapurze WTA Finals, w których bierze udział osiem najlepszych tenisistek danego sezonu. Przedstawiciele kobiecego związku tenisowego nominują 21 młodych zawodniczek, które zostaną podzielone na dwie kategorie - pochodzące z rejonu Azji i Pacyfiku oraz te z tzw. reszty świata. Następnie internauci w głosowaniu wybiorą po dwie tenisistki z każdej z grup.

W ubiegłym roku turniej odbył się po raz pierwszy i zagrały w nim Chinka Zheng Saisai, Portorykanka Monica Puig, Amerykanka Shelby Rogers oraz reprezentantka Kazachstanu Zarina Diyas. Tenisistki najpierw rywalizują w czteroosobowej grupie, systemem każda z każdą, a następnie dwie najlepsze zawodniczki awansują do finału. W ubiegłym sezonie najlepsza okazała się Monica Puig, która obecnie sklasyfikowana jest na 85. miejscu rankingu WTA.

Tegoroczne głosowanie na oficjalnej stronie WTA zacznie się we wtorek 8 września i potrwa do 2 października. W ubiegłym roku swoje głosy oddało ponad 346 tysięcy fanów tenisa ze 140 państw.

Turniej WTA Rising Stars Invitational 2015 rozpocznie się 25 października w Singapurze.

Więcej o: