Młodzi sportowcy pojadą na memoriał Kamili Skolimowskiej

300 uczestników programu MultiSport będzie dopingować w niedzielę lekkoatletów na LOTTO Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Dzieci, które przyjadą do Warszawy to zwycięzcy konkursu fotograficznego pt. "Jesteśmy lekkoatletami" zorganizowanego przez Instytut Sportu, operatora krajowego programu MultiSport, we współpracy z Fundacją Kamilli Skolimowskiej. Na konkurs wpłynęło trzydzieści sześć zdjęć. Jury złożone z przedstawicieli Instytutu Sportu oraz Fundacji Kamili Skolimowskiej zgodnie z regulaminem nagrodziło 15 grup. W gronie zwycięzców znalazły się dwie grupy z województwa podlaskiego. Są to młodzi sportowcy z Czarnej Białostockiej i Dąbrowy Białostockiej.

Nagroda obejmuje bilety wstępu na zawody dla uczestników programu i ich nauczycieli, posiłek, pokrycie kosztów dojazdu do Warszawy, ubezpieczenie NNW, a także udział w Pikniku Lekkoatletycznym.

"MultiSport" to program systematycznej aktywności sportowej przeznaczony dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych. Zainicjowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest jednym z projektów realizowanych w ramach Programu "Sport Wszystkich Dzieci". Model finansowania programu zakłada równy udział środków MSiT i samorządów województw, a obiekty infrastruktury sportowej udostępniane są przez samorządy szczebla gminnego. W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone w atrakcyjnych i nowoczesnych formach na różnych obiektach sportowych. Program ruszył w 2014 r. w czternastu województwach. Utworzonych zostało wówczas 858 grup, w których trzy razy w tygodniu ćwiczyło w sumie ponad 17000 dzieci. Druga edycja cieszy się jeszcze większą popularnością, od września program realizowany jest we wszystkich województwach i szacuje się, że będzie w nim uczestniczyło ponad 20000 dzieci.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.