Jolanta Pawlak i Michał Gadowski - rekord życiowy i olimpijska kwalifikacja

W Aiguebelette we Francji zakończyły się mistrzostwa świata wioślarzy. O medale i kwalifikacje olimpijskie walczyli też sportowcy niepełnosprawni.

Wśród zdrowych sportowców nie mieliśmy szczecińskich akcentów. Za to w gronie wioślarzy niepełnosprawnych - sukces mikstu Jolanta Pawlak i Michał Gadowski (KSI Start Szczecin). Zajęli 7. miejsce i jednocześnie zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

- Jolanta i Michał podczas mistrzostw uzyskali rekord życiowy - podkreśla Tomasz Kaźmierczak, trener wioślarskiej kadry.

Dla Pawlak będą to już czwarte igrzyska. W 2000 r. w Sydney rywalizowała w pływaniu, w 2008 w Pekinie i w 2012 w Londynie w wioślarstwie. Dla Gadowskiego będzie to druga paraolimpiada. Debiutował w Londynie.

W Aiguebelette walczyli też:

- Jarosław Kailing (Start Szczecin) - w jedynkach - 12. miejsce

- Rafał Sitek, Robert Niesyczyński, Katarzyna Soczewka, Monika Kotzian i sterniczka Joanna Hantzschel (Start Szczecin) - w czwórce mieszanej - 17. miejsce

Kailing będzie szukał swojej szansy w kwalifikacjach w kwietniu 2015 roku w dodatkowych regatach kwalifikacyjnych (zakwalifikuje się dwóch najlepszych jedynkarzy).

- Olbrzymie podziękowania dla naszych sponsorów, bez których nasz udział byłby niemożliwy: 4F OTCF, Futrex, Brenda, Miasta Szczecin. Szczególne podziękowania dla prezesa firmy Futrex Hermana Noordmana za pomoc w zakupie auta do transportu zawodników i sprzętu sportowego - podsumował Kaźmierczak.