Liga jedzie bez Falubazu. Toruń blisko finału, Leszno w tarapatach [ZDJĘCIA]

Żużlowcy i kibice SPAR Falubazu Zielona Góra w tym sezonie mogą jedynie przyglądać się rywalizacji o medale w PGE Ekstralidze. W niedzielę do końca rozegrano jeden półfinałowy mecz play-off, w którym KS Toruń pokonał Fogo Unię Leszno 49:41.

Na toruńską MotoArenę wybrał się kapitan SPAR Falubazu Piotr Protasiewicz. Wziął udział w meczu jako jeden z komentatorów kanału nSport+. "Protas", podobnie jak na torze, spisał się bardzo dobrze. - W obliczu ciężkiej kontuzji Darcy'ego Warda brak naszej drużyny w play-off to sprawa drugorzędna - mówił m.in. Piotr Protasiewicz. - A jeśli już rozpatrywać aspekt sportowy naszego niepowodzenia, to w sporcie właśnie to jest piękne, że trafiają się niespodzianki. Że typowane przed rozgrywkami do roli faworytów drużyny nie zawsze odgrywają główne role.

W tym sezonie główne role w PGE Ekstralidze odgrywają zespoły z Torunia, Leszna, Wrocławia i Tarnowa. Dwa pierwsze z wymienionych w niedzielny wieczór stoczyły ciekawy bój w Toruniu. Gospodarze w końcówce spotkania osiągnęli dość wysoką przewagę (12 pkt), ale leszczyńskie "Byki" nieco zniwelowały ją po podwójnym zwycięstwie w ostatnim wyścigu. Mecz zakończył się wygraną torunian 49:41. Rewanż (13 września) zapowiada się ekscytująco. Faworytem będzie Fogo Unia, ale należy podkreślić, że drużyna z Torunia jest jedyną, która w tym sezonie potrafiła wygrać na stadionie im. Alfreda Smoczyka.

W drugim półfinale wygrał... deszcz. Betard Sparta Wrocław i Unia Tarnów spotkały się w Częstochowie. Tam gospodarzem byli żużlowcy ze stolicy Dolnego Śląska ze względu na remont Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Pod Jasną Górą w niedzielę mocno padało, dlatego nie udało się rozegrać całego meczu. Sędzia zawodów przerwał spotkanie po szóstym wyścigu (Sparta prowadziła 20:13). Obie ekipy po raz drugi zjadą do Częstochowy w czwartek 10 września.

PÓŁFINAŁY PLAY-OFF PGE EKSTRALIGI

KS Toruń - Fogo Unia Leszno 49:41

KS Toruń: Chris Holder 10 (2,3,3,2,u), Kacper Gomólski 3+2 bonusy (1,2,w,w), Adrian Miedziński 7+1 (1,2,0,3,1), Grigorij Łaguta 9+2 (3,1,3,1,1), Jason Doyle 1 (0,1,-,-,-), Oskar Fajfer 8+1 (2,3,1,2), Paweł Przedpełski 11+1 (1,3,3,2,2).

Fogo Unia: Nicki Pedersen 8+1 bonus (3,0,2,1,2), Tomas Jonasson 3 (0,3,0,-,-), Przemysław Pawlicki 0 (0,w,-,-), Emil Sajfutdinow 15 (2,2,2,3,3,3), Grzegorz Zengota 3+1 (2,0,1,0,0), Bartosz Smektała 0 (0,1,0), Piotr Pawlicki 11+1 (3,1,1,2,1,3).

Betard Sparta Wrocław - Unia Tarnów: mecz w czwartek 10 września.

Transmisje wszystkich spotkań w nSport+.

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ

PROKURATOR CHCE DOPAŚĆ TYCH, KTÓRZY ZNIEWAŻALI WARDA

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: