Maraton MTB w Olsztynie. Setki kolarzy walczyło w ulewie

Niedzielny maraton rowerowy SK bank Mazovia MTB to była impreza dla twardzieli. Ponad 800 kolarzy trasy w Olsztynie i jego okolicach pokonywało w chłodzie, a momentami w strugach deszczu.

Na najdłuższym z czterech dystansów, który liczył 84 kilometry (kategoria Giga), zwyciężył Patryk Piasecki z Mrągowa, docierając do mety z czasem 2:35:47. - Jestem zadowolony ze zwycięstwa, zwłaszcza że odbywał się w moich rodzinnych stronach - mówi zawodnik. - Większość wyścigu jechaliśmy w grupie czterech kolarzy, ale pod koniec postanowiłem zaatakować i to się opłaciło. Trzeba jednak przyznać, że mój rywal [Sarunas Pacevicius z Litwy - red.] nie dawał za wygraną i walczyliśmy do samego końca.

I dodaje: - Zmiana trasy w tym roku okazała się trafiona. Dodatkowo tuż przed startem została lekko zmodyfikowana. Była więc dużo ciekawsza od tej, którą testowałem w tygodniu.

W odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy runda SK bank Mazovia MTB Marathon odbywała się w Lesie Miejskim, trasa uległa znaczącej zmianie. Tym razem miasteczko rowerowe zostało zlokalizowane na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel", a uczestnicy jechali wzdłuż jeziora Krzywego, przez Słoneczną Polanę do Łupstychu, a następnie do Gietrzwałdu. Stamtąd wrócili na metę zlokalizowaną na plaży miejskiej.

W niedzielę nie zabrakło atrakcji dla kibiców. Mieli okazję wypożyczyć rolki, nartorolki czy rowery i sami przejechać wzdłuż trasy, dopingując sportowców. Do ich dyspozycji był także serwis rowerowy, gdzie mechanicy z chęcią pomagali ustawić odpowiednią pozycję do jazdy na rowerze czy poprawnie wyregulować rower. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy dopiero uczą się jazdy na dwóch kółkach.

Wyniki dystansu Giga (84 km)

1. Patryk Piasecki (Mrągowo), 2:53:47

2. Sarunas Pacevicius (Kowno, Litwa), 2:53:48

3. Paweł Kowalkowski (Fijewo), 2:54:37

Wyniki dystansu Mega (56 km)

1. Bartosz Grędziński (Mława), 1:49:52

2. Grzegorz Maleszka (Olsztyn), 1:49:55

3. Michał Różański (Gdańsk), 1:49:56

Wyniki dystansu Fit (33 km)

1. Paweł Pięta (Zabrze), 1:01:13

2. Mikołaj Mucha (Piaseczno), 1:01:14

3. Patryk Białek (Jasienica), 1:01:43

Wyniki dystansu Hobby (8 km)

1. Kacper Gieryk (Kcynia), 16:15

2. Jan Stryjewski (Dzierzgowo), 17:44

3. Antoni Świderski (Osowiec), 17:50.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: